Wrocław: Skwer w centrum zamiast parkingu dla urzędników? Ruszają konsultacjeźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Skwer w centrum zamiast parkingu dla urzędników? Ruszają konsultacje

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Teren w sąsiedztwie Panoramy Racławickiej ma pełnić funkcje miejsca spotkań i wystaw dzieł sztuki. O jego ostatecznym kształcie porozmawiają z mieszkańcami urzędnicy i pracownicy Muzeum Architektury. Zaplanowali w przyszłym tygodniu historyczny spacer, a dzień później – spotkanie.
Magistrat ogłosił dzisiaj, 19 lutego, konsultacje dotyczące zagospodarowania skweru w kwartale ulic Bernardyńskiej, Purkyniego, Styki i Kossaka oraz św. Jana Kapistrana. Chce poznać opinie mieszkańców o dwóch przygotowanych koncepcjach inwestycji, jej podziału na przyszłe etapy oraz o funkcjonowaniu tego obszaru w przyszłości.
FB
REKLAMA
26 lutego o 16:30 pracownicy Muzeum Architektury we Wrocławiu opowiedzą o historii tego miejsca (start przed głównym wejściem do dawnego kościoła Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej 2). Dzień później w siedzibie muzeum odbędzie się o 17:30 spotkanie konsultacyjne. Ponadto od 27 lutego do 13 marca będzie dostępny elektroniczny formularz opinii.
Likwidacja parkingu dla urzędników na terenie skweru jest jednym ze 100 zadań na pierwsze 100 dni prezydentury Jacka Sutryka. Po przebudowie teren ma pełnić funkcje miejsca spotkań i wystaw dzieł sztuki. Miasto podda rewaloryzacji obecną zieleń oraz wykona dodatkowe nasadzenia. Planuje też wykorzystać przy realizacji inwestycji fragmenty nieistniejących wrocławskich budynków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA