Wrocław: Powstaną cztery parkingi Park&Ride. Przybędzie około 200 stanowiskfot. Jakub Zazula

Wrocław: Powstaną cztery parkingi Park&Ride. Przybędzie około 200 stanowisk

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe miejsca umożliwiające przesiadkę na komunikację miejską miasto zbuduje na południu, zachodzie i północy. Mają być gotowe w pierwszej połowie 2021 roku.
Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. ogłosiły 27 grudnia przetarg na rozbudowę systemu parkingów "Parkuj i Jedź" (II etap). Termin składania ofert mija 20 stycznia. Chętni mogą zgłosić się do wszystkich lub tylko wybranych z czterech lokalizacji. O wyborze wykonawcy/wykonawców zadecyduje w 60% cena, a po 20% termin gwarancji oraz doświadczenie projektanta w specjalności drogowej. We wszystkich przypadkach zwycięzcy będą mieli na realizację zadania (w tym prace projektowe) 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Krzyki, Złotniki i Lipa Piotrowska

Parking przy pętli tramwajowej Klecina (na styku Krzyków, Partynic i Kleciny) ma objąć około 69 stanowisk, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami.
UM Wrocławia
Kolejne miejsce przesiadkowe magistrat zaplanował w sąsiedztwie stacji kolejowej Wrocław Osobowice, przy ul. Pełczyńskiej na Lipie Piotrowskiej. Mieszkańcy skorzystają z ok. 28 miejsc parkingowych (27+1).
REKLAMA
UM Wrocławia
Do tego dojdą dwa parkingi w rejonie ul. Kosmonautów. Pierwszy na 57 stanowisk (54+3) powstanie przy zbiegu z ul. Kamiennogórską, a drugi na ok. 50 (49+1) przy Fieldorfa. We wszystkich przypadkach wykonawcy zajmą się także oświetleniem, monitoringiem i zielenią.
UM Wrocławia

Konsultacje już przeprowadzone

Miasto przygotowało w listopadzie 2018 roku raport z konsultacji dotyczących rozbudowy wrocławskiego systemu Parkuj i Jedź. Wskazało w nim najbardziej wyczekiwane przez mieszkańców lokalizacje oraz podało, kiedy mogą spodziewać się ich utworzenia. W ramach pierwszego etapu powstało 13 parkingów tego typu w 11 lokalizacjach. Jest na nich dostępnych ponad 800 miejsc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA