Powstaje system Parkuj i Jedź. Miasto wybuduje siedem parkingówźródło: pixabay.com

Powstaje system Parkuj i Jedź. Miasto wybuduje siedem parkingów

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie ogłosiła przetarg na budowę systemu "Parkuj i jedź" we Wrocławiu. Przetarg podzielono na cztery części, w ramach których powstanie w sumie siedem parkingów.
Pierwsza część zamówienia to dwa zadania: budowa parkingu "Parkuj i jedź" w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Grabiszyn i budowa parkingu w rejonie przystanku kolejowego Wrocław Kuźniki.
Przy stacji Wrocław Grabiszyn powstaną w sumie dwa parkingi (północny i południowy), na których pomieści się łącznie 120 samochodów, a także 20 rowerów (dwa parkingi po 10 miejsc postojowych pod wiatami). 


Z kolei przy stacji Wrocław Kuźniki powstanie parking na 50 samochodów i dwa parkingi Bike&Ride po 10 miejsc postojowych.


Druga część obejmuje parking w rejonie skrzyżowania ulicy Kosmonautów i Boguszowskiej oraz parking przy przystankach komunikacji zbiorowej przy zbiegu ulicy Kosmonautów i gen. Fieldorfa.
Parking przy zbiegu Kosmonautów i Boguszowskiej będzie liczył około 85 miejsc postojowych.


Z kolei parking przy skrzyżowaniu Kosmonautów i gen. Fieldorfa pomieści 48 samochodów.


Trzecia część to budowa parkingów przy przystankach komunikacji miejskiej Bardzka-Świeradowska i przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska-Karwińska.
REKLAMA
Przy zbiegu Bardzkiej i Świeradowskiej powstanie parking na 47 miejsc postojowych.


Przy skrzyżowaniu ulicy Opolskiej i Karwińskiej zmieści się około 35 aut.


Ostatnia część przetargu to budowa parkingu "Parkuj i jedź" przy przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska-Głubczycka.
Będzie to największy z planowanych parkingów, bo powstanie tam 170 miejsc postojowych. Do rozbiórki pójdą stojące na tym terenie budynki.


Całe przedsięwzięcie ma zostać dofinansowane ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Wszystkie parkingi powinny powstać w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA