Powstanie 10 nowych parkingów typu Parkuj i Jedźźródło: pixabay.com

Powstanie 10 nowych parkingów typu Parkuj i Jedź

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestorem trzech z nich jest Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, a pozostałych siedmiu  Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. Realizacji większości z nich możemy się spodziewać w 2018 roku.
ZDiUM jeszcze w lipcu wybrał wykonawcę parkingu typu P&R na Psim Polu. Powstanie on w trybie zaprojektuj i buduj, do lipca 2018 roku. Dokładna liczba miejsc postojowych będzie znana po zakończeniu prac projektowych, do końca maja 2018 roku, jednak, jak zapowiada inwestor, nie będzie ich mniej niż 54.
Dodatkowo prowadzimy jeszcze postępowanie przetargowe na budowę dwóch innych parkingów przesiadkowych: na Oporowie przy pętli tramwajowej i przy Ślężnej u zbiegu z Kamienną, które powstaną jeszcze w tym roku. Obecnie trwa ocena złożonych ofert w przetargu – informuje ZDiUM.
Powstaną one w przeciągu 3,5 miesiąca od daty zawarcia umowy. Parking na Oporowie, o powierzchni 3,5 tys. mkw., będzie liczył 115 miejsc postojowych, z czego 5 dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy Ślężnej znajdzie się 36 miejsc.
FB

Drugi inwestor

REKLAMA
Za tworzenie parkingów P&R we Wrocławiu odpowiedzialna jest również spółka Wrocławskie Inwestycje. Obecnie prowadzą oni siedem inwestycji tego typu.
Firma Elektrotim S.A. została wybrana jako wykonawca czterech z nich. Parkingi przy przystankach komunikacji miejskiej Bardzka-Świeradowska oraz Opolska-Karwińska mają powstać do 31 sierpnia 2018 roku. Koszt ich realizacji wynosi blisko 2 mln zł.
Prace nad parkingami w rejonie skrzyżowania ulic Kosmonautów-Boguszowska i przy przystankach Kosmonautów - gen. Fieldorfa mają potrwać 12 miesięcy, a ofertę firmy Elektrotim wybrano 9 lipca. Miasto przeznaczy na tę inwestycję 3,1 mln zł.
Parkingi "Parkuj i jedź" powstaną do 31 sierpnia 2018 roku również w rejonie przystanków kolejowych Wrocław Grabiszyn i Wrocław Kuźniki. Ich wykonawca, GM Roads Polska Sp. z o.o., otrzyma niemal 4,4 mln zł.
Wrocławskie Inwestycje planują też budowę parkingu tego typu przy przystankach komunikacji miejskiej Opolska-Głubczycka. Według planów, prace miałyby się zakończyć do 31 sierpnia 2018 roku, a ich koszt wyniesie około 3,7 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA