Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickimfot. Jakub Zazula

Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to, czego nawet nie zaczął Verity – zrewitalizować zamurowany budynek przy ulicy Jęczmiennej.
Town House GB Sp. z o.o. Sp. k. (odpowiedzialny za rewitalizację budynków Hercena 7 i Worcella 9A) dostał 11 marca (po trzech miesiącach) pozwolenie na remont i przebudowę kamienicy o kubaturze 9 716 metrów sześciennych. Jest zlokalizowana przy ul. Jęczmiennej 18 na Przedmieściu Świdnickim. Stoi na działce nr 22, o powierzchni 297 mkw. Projekt przygotowała wrocławska pracownia ZAH Sp. z o.o. Deweloper nie odpowiada na nasze pytania.
Pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Wejście do niego jest zamurowane od kilkunastu lat. Verity Development Sp. z o.o. nie zdążył zrealizować planowanej tam inwestycji.
Więcej zdjęć w galerii.
UM Wrocławia

Nowe mieszkania i biura

REKLAMA
Deweloperzy szykują w okolicy kolejne przedsięwzięcia. W grudniu donosiliśmy, że Skan Konsylium Sp. z o.o. Sp. k. uzyskał pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Lelewela. Teren odkupił od miasta w 2018 roku, za prawie 2 mln zł netto.
fot. Jakub Zazula
Kawałek dalej, przy placu Rozjezdnym, szykuje się znacznie większa inwestycja – biurowa. Develia S.A. zakupiła w maju teren po dawnym szkieletorze przy ul. Kolejowej. Zapłaciła ponad 30 mln zł. Planuje wprowadzić na rynek 33 000 mkw. powierzchni najmu. Trzy miesiące temu donosiliśmy o rozpoczęciu przez nią przygotowań do tego przedsięwzięcia. Chce ruszyć z budową w grudniu 2020 roku. Zaprezentowała już, jak budynek może wyglądać.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA