Wrocław: Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim trafi w prywatne ręceźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim trafi w prywatne ręce

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Kamienica, ul. Haukego-Bosaka 11
adresWrocław, ul. Haukego-Bosaka 11
REKLAMA
Miasto przygotowuje się do zbycia gruntu położonego przy ulicy Haukego-Bosaka. Stoi na nim kilkupiętrowy budynek o funkcji mieszkalno-usługowej.
Magistrat dodał 23 sierpnia do swojej oferty nieruchomość położoną przy ul. Haukego-Bosaka 11 na Przedmieściu Oławskim. Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej i terminu ani rodzaju przetargu.
Przedmiotem sprzedaży są niewyodrębnione lokale wraz z udziałem wynoszącym 9471/10000 w częściach wspólnych i prawie własności gruntu – informują urzędnicy.
Powierzchnia działki nr 54/18 wynosi 629 mkw. Stoi na niej pięciokondygnacyjna kamienica mieszkalno-usługowa o pow. 488 mkw. Jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Miejski kamienice trafiają do deweloperów

Miasto sprzeda także kamienice mieszczące się na Starym Mieście – przy ul. Uniwersyteckiej i przy placu Uniwersyteckim. Jedna z nich jest wyremontowana. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
UM Wrocławia
W prywatne ręce trafił już za to zabytkowy budynek przy ul. Szewskiej, o czym informowaliśmy w kwietniu. Urzędnicy oczekiwali niespełna 4 mln zł. Zgłosiło się sześciu chętnych. Zwycięzca zaoferował przeszło 6 mln zł.
fot. investphoto.pl
REKLAMA
Podobny los spotkał w listopadzie 2017 roku kamienicę przy ul. Krasińskiego. Interesowała się nią tylko jedna spółka. Zapłaciła prawie 4 mln zł.
fot. Jakub Zazula
W prywatne ręce ma także trafić zabudowa przy ul. Pułaskiego, którą miasto chciało w przeszłości wyburzyć. Pisaliśmy o tym w marcu.
fot. Jakub Zazula

Przedmieście Oławskie się zmienia

Przedmieście Oławskie czekają jeszcze większe zmiany. Przy zbiegu ul. Walońskiej i Traugutta powstaje Angel City Wrocław. Angel Poland Group realizuje budynek liczący od sześciu do dziewięciu pięter. Znajdzie się w nim niemal 400 mieszkań i przestrzeń usługową. Przedstawialiśmy ten projekt w grudniu ubiegłego roku.
fot. Jakub Zazula
Natomiast Okre Development Sp. z o.o. przebuduje część zabytkowego kompleksu szpitalnego przy ul. Traugutta. Wylicytował nieruchomość w zeszłym miesiącu. Zaoferował ponad 27 mln zł.
fot. Jakub Zazula
Nowa inwestycja powstanie również przy ul. Rakowieckiej, gdzie dawniej funkcjonował lunapark. W czerwcu donosiliśmy, że ruszyło postępowanie związane z planowaną budową osiedla wielorodzinnego. 22 sierpnia prezydent miasta stwierdził brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania projektu na środowisko. Podobne decyzje wydali wcześniej regionalny dyrektor ochrony środowiska oraz dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA