Wrocław: Zabytkowe kamienice z Przedmieścia Oławskiego pójdą pod młotekfot. alsen strasse 67

Wrocław: Zabytkowe kamienice z Przedmieścia Oławskiego pójdą pod młotek

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Knia­zie­wi­cza 36
adresWrocław, Knia­zie­wi­cza 36
REKLAMA
Kilkupiętrowe budynki przeznaczone do sprzedaży znajdują się niemal naprzeciwko siebie, po obu stronach ulicy Kniaziewicza. Mają pełnić przede wszystkim funkcję mieszkaniową.

Miasto dodało 28 i 29 stycznia do swojej oferty dwie nieruchomości położone blisko zbiegu ul. Kniaziewicza i Pułaskiego na Przedmieściu Oławskim. Nie ustalił jeszcze cen wywoławczych ani terminów i rodzajów przetargów.

Na nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Kniaziewicza 36 składają się działka nr 32/5 oraz fragment tej o nr 32/15 (będącej w trakcie podziału geodezyjnego) – w sumie 270 mkw. Stoi na niej pięciokondygnacyjna kamienica o powierzchni użytkowej około 940 mkw. Jest chroniona w zakresie formy i pokrycia dachu, zabytkowych elementów wystroju wnętrz, a także elewacji z detalami architektonicznymi. Plan miejscowy przeznacza ją pod mieszkania (uzupełniająco pod usługi).

Powierzchnia parceli nr 64/17, przy ul. Kniaziewicza 39, wynosi 448 mkw. Stojący na niej budynek wielorodzinny, wpisany do gminnej ewidencji zabytków, ma pow. użytkową ok. 1 632 mkw. W parterze obowiązkowo mają pojawić się usługi, a na czterech piętrach lokale mieszkalne.

Na tym nie koniec

Miasto zamierza sprzedać jeszcze jedną zabytkową nieruchomość przy ul. Kniaziewicza, przy zbiegu z ul. Dąbrowskiego. Chodzi o oficynę, którą przyszły inwestor będzie miał wyremontować lub odbudować. O szczegółach pisaliśmy w październiku.Tuż obok może powstać nowa inwestycja mieszkaniowa Trakcja PRKiI S.A. starała się od 2017 roku o pozwolenie na budowę przy ul. Kniaziewicza 19 (mieści się tam jej biuro) budynku mieszkalnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Uzyskała je 30 maja 2018 roku. Nie odpowiada na nasze pytania o stan przygotowań przedsięwzięcia.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA