DODAJ

Wrocław: Więcej mieszkań czy usług na Starym Mieście? Grunt z parkingiem trafi pod młotek

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Więcej mieszkań czy
Mariusz Bartodziej
2019-08-28 09:03:58
Miasto chce zbyć teren przy ulicy Menniczej, w sąsiedztwie zabytkowego spichlerza (obecnie hotelu). Na razie parkują tam kierowcy, w przyszłości powstanie plomba. Plan miejscowy dopuszcza zarówno zabudowę usługową, jak i mieszkalną.

Magistrat dodał 30 czerwca do swojej oferty nieruchomość położoną przy ul. Menniczej 26 na Starym Mieście – tuż przy wpisanym do rejestru zabytków spichlerzu pełniącym dziś funkcję hotelu. Nie wyznaczył jeszcze ceny wywoławczej ani terminu przetargu. Ustalił tylko, że będzie to licytacja.

Investphoto.pl


Na nieruchomość składają się działka nr 69/20 oraz fragment tej oznaczonej nr 69/21 (jest w trakcie podziału geodezyjnego), o łącznej powierzchni 1 329 mkw. Obecnie działa tam parking. Plan miejscowy dopuszcza tam realizację m.in. usług ogólnych (biura, gastronomia), towarzyszących (drobna produkcja, poradnie medyczne, handel detaliczny małopowierzchniowy) oraz centrotwórczych (obiekty hotelowe, kongresowe, czy konferencyjne). Inwestor będzie mógł postawić też na mieszkalnictwo (budynek wielorodzinny lub zamieszkiwania zbiorowego), jednak dopiero od drugiej kondygnacji nadziemnej. Plomba może być wysoka na 16 m. Właściciel będzie musiał zapewnić 0,8 miejsca parkingowego na każde mieszkanie, 10 na 1 000 mkw. pow. biurowej lub 30 na 100 pokoi hotelowych.

UM Wrocławia


Miejski działki pod młotek, zabytkowy bank do przebudowy

Zniknąć ma także inny parking na Starym Mieście, przy ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto chce sprzedać teren zlokalizowany w sąsiedztwie Pałacu Królewskiego. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

fot. Jakub Zazula


Do tego pod młotek mają trafić dwie zabytkowe kamienice – przy ul. Uniwersyteckiej i przy placu Uniwersyteckim. Jedna z nich jest wyremontowana. Pisaliśmy o tym w tym miesiącu.

UM Wrocławia


Za to w zeszłym miesiącu donosiliśmy, że przebudowy doczeka się zabytkowy bank przy pl. Teatralnym, niedaleko Menniczej. Ma pełnić funkcję mieszkalną. Obecny właściciel zapłacił za niego dwa lata temu prawie 10 mln zł.

Investphoto.pl