[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południe

[Wrocław] Kapsuła czasu i kamień węgielny w Nowej Papierni – spotkajmy się w samo południe

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Nowa Papiernia – wyjątkowy kompleks stylowych loftów we Wrocławiu uroczyście wmuruje kamień węgielny pod budowę przy ul. Kościuszki 142. Stara fabryka papieru z 1889 roku zmieni się niebawem w nowoczesne lofty. Jak przyzwyczaiła wrocławian inwestycja Nowej Papierni – tu nic nie jest zwyczajne, wszystko wykracza ponad standardy. Także położenie kamienia węgielnego będzie niekonwencjonalnym wydarzeniem.

 

Jak będzie wyglądał Wrocław i Przedmieście Oławskie za 10 lat? Swoją wizję na papierze przedstawią i złożą do kapsuły czasu zaproszeni goście, znani wrocławianie i władze miasta, ale także dzieci ze szkoły podstawowej podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod powstające mieszkania i lofty Nowa Papiernia. Kamień węgielny tym razem będzie pamiątkową cegłą, ponieważ to główny budulec, z jakiego powstały zabytkowe budynki. Wmurowanie i złożenie kamienia węgielnego do kapsuły czasu nastąpi w budynku A, w jednym z powstających loftów Nowa Papiernia we wtorek 22 października o godzinie 12:00.


Wyjątkowa kapsuła czasu

Ważnym elementem uroczystości będzie złożenie przedmiotów do kapsuły czasu, a następnie umieszczenie jej w tajemnym miejscu na terenie inwestycji. Do przezroczystej kapsuły czasu o wymiarach 50cm/56 cm zaproszeni wrocławianie będą mogli złożyć wiadomość w przyszłość, znak czasu, życzenia, przedmioty związanie z Wrocławiem i Przedmieściem Oławskim. W kapsule zostaną złożone m.in. książki wrocławian z autografami: najnowsza powieść Marka Krajewskiego „W otchłani mroku”  i inne jego tytuły, opisujące dawny Wrocław, czy książka Jacka Antczaka „Rzut bardzo osobisty” o Adamie Wójciku. Złożone zostaną także aktualne wydania gazet i inne zaskakujące artefakty owiane jeszcze tajemnicą. Każdy z gości ceremonii będzie mógł na specjalnie przygotowanych kartkach nanieść swoją wizję przyszłości Wrocławia i Przedmieścia Oławskiego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Komuny Paryskiej przygotują rysunki pod hasłem „Jak wyobrażam sobie moje życie, Wrocław i dzielnicę za 10 lat?”. Wszyscy obecni zostaną automatycznie zaproszeni na uroczystość odkopania kapsuły za 10 lat. Na uroczystości będą obecni przedstawiciele władz miasta, artyści, a także Denis Klein – prezes firmy RED Development, która tworzy projekt Nowa Papiernia we Wrocławiu, a także osiedla w Warszawie, Poznaniu, czy budynki w Nowym Jorku i Miami.   


Działania na rzecz dzielnicy

Przedmieście Oławskie zmienia się z dnia na dzień, remontowane są podwórka, powstają lokale usługowe i pojawiają się nowi mieszkańcy, którzy doceniają bliskość wrocławskiego rynku i terenów rekreacyjnych wzdłuż rzeki Oławy. Odrestaurowana kamienica przy ul. Kościuszki 142 oraz powstające lofty, mieszkania i lokale handlowo-usługowe Nowej Papierni są zapowiedzią połączenia tradycji z nowoczesnością.
RED Development od początku działalności we Wrocławiu angażuje się w projekt rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Między innymi wzmocnił, wyrównał i ocieplił ścianę komunalnego budynku na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Pułaskiego, którą następnie pokryto kolorowym muralem. Inwestor osiedla Nowa Papiernia zadba także o powstanie nowych terenów zielonych w części wspólnej z miastem i wybuduje tereny rekreacyjne, aby zadbać o wspólną przestrzeń dla dotychczasowych i nowych mieszkańców osiedla. Ciekawostkę stanowi fakt, że przed wjazdem do Nowej Papierni znajdą się dostępne dla wszystkich mieszkańców dzielnicy paczkomaty InPost.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Międzynarodowa szkoła wybrała na siedzibę liceum kompleks biurowy Centrum Południe
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu pozyskał kolejnego najemcę z branży edukacyjnej. We w...
Na warszawskim Mordorze rusza budowa hostelu pod najem długoterminowy
Spółka Postęp Property, należącą do fińskiego dewelopera YIT Development, podpisała z firmą Unibep S...
Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts [WIZUALIZACJE]
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europl...
Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...
Amerykański BNY Mellon zwiększa zatrudnienie w swoim centrum we Wrocławiu
Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i...
Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...
We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...