Wrocław: Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Centrum Południe

Wrocław: Skanska wmurowała kamień węgielny pod budowę kompleksu biurowego Centrum Południe

Orzech
Orzech
REKLAMA
Skanska wmurowała kamień węgielny pod nowy kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu. Inwestycja powstaje w centrum stolicy Dolnego Śląska, u zbiegu ulic ul. Powstańców Śląskich oraz ul. Szczęśliwej. Jest to już siódmy projekt biurowy Skanska we Wrocławiu i pierwszy w regionie, który otrzyma wymagający certyfikat WELL potwierdzający wysoką jakość środowiska pracy.
Cały kompleks docelowo będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 85 tys. mkw. W ramach pierwszego etapu, którego realizacja rozpoczęła się w III kw. 2018 r., powstaną dwa biurowce, które zaoferują łącznie ponad 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. 
Za koncepcję architektoniczną pierwszego etapu odpowiada pracownia APA Wojciechowski z Warszawy.
REKLAMA
Dotychczas dostarczyliśmy we Wrocławiu ok. 130 tys. mkw. powierzchni biurowej, czyli co ósmy metr kwadratowy biur w tym mieście został zbudowany przez Skanska. To pokazuje, jak ważnym rynkiem jest dla nas Wrocław. Projektem Centrum Południe chcemy też wyznaczyć nowy standard środowiska do pracy jaki może oferować budynek biurowy i jego otoczenie. Mamy nadzieję, że ta nasza największa wieloetapowa inwestycja w tym mieście, ustawi wysoko poprzeczkę dla kolejnych – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska.
Warto podkreślić, że Centrum Południe, jako pierwsza inwestycja Skanska w południowej Polsce, realizowane jest zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL, który oznacza, że przebywanie w Centrum Południe będzie optymalne dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Certyfikat ten ocenia przestrzeń do pracy w siedmiu kategoriach: powietrze, woda, odżywianie, światło, kondycja fizyczna, komfort i umysł. Łącznie branych jest pod uwagę ponad 100 cech każdego budynku i miejsca do pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA