Wrocław: AmRest wynajmuje tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej w Centrum Południefot. Jakub Zazula

Wrocław: AmRest wynajmuje tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej w Centrum Południe

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jedna z największych spółek restauracyjnych w Europie – AmRest Holdings SE, podpisał ze Skanska Property Poland Sp. z o.o. umowę najmu 7000 mkw. w kompleksie biurowym Centrum Południe we Wrocławiu. Firma po kilku latach zmienia swoją dotychczasową wrocławską siedzibę i polską centralę, która mieściła się w biurowcu Grunwaldzki Center. Kompleks Centrum Południe to pierwsza inwestycja biurowa we Wrocławiu, która będzie ubiegać się o prestiżowy certyfikat WELL.
Centrum Południe będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie budynkiem wybudowanym dotychczas przez Skanska we Wrocławiu. Inwestor duży nacisk położył na wdrożenie zielonych rozwiązań związanych m.in. z ponownym wykorzystaniem wody szarej i deszczowej. W trosce o zapewnienie najlepszego komfortu pracownikom, budynek został zaprojektowany tak, aby 95% powierzchni było doświetlone światłem dziennym.
REKLAMA
Aktualnie realizowany przez Skanska budynek jest pierwszym etapem kompleksu biurowego. Projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 85 000 mkw. Budowa pierwszego etapu kompleksu Centrum Południe rozpoczęła się w III kwartale 2018 roku. Jej zakończenie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku. Dwa biurowce powstające w ramach pierwszego etapu zaoferują najemcom ok. 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A., a za projekt architektoniczny pierwszego i drugiego etapu kompleksu odpowiedzialna jest pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o.
AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz innych krajach Azji. AmRest prowadzi obecnie 2334 restauracji w 26 krajach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA