Pierwszy etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu już gotowyfot. Jakub Zazula

Pierwszy etap kompleksu biurowego Centrum Południe we Wrocławiu już gotowy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Zakończyła się budowa pierwszego etapu wrocławskiego kompleksu Centrum Południe. Biurowce otrzymały pozwolenie na użytkowanie, co oznacza, że już niebawem pierwsi najemcy zaczną wprowadzać się do swoich nowych siedzib. 
Pierwszy etap kompleksu biurowego Centrum Południe, który właśnie został oddany do użytku, to dwa budynki oferujące 27 600 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Wśród najemców znalazły się m.in. takie firmy jak: AmRest, Sennder, CH Robinson, Synergy Codes, Timocom czy Uniwersytet Coventry.
fot. Jakub Zazula
– Centrum Południe to nasza największa inwestycja we Wrocławiu z docelową powierzchnią 85 000 mkw. w 5 budynkach. Pierwszy etap złożony z 2 budynków został zrealizowany zgodnie z zakładanym harmonogramem i to pomimo utrudnień związanych Covid-19. W Centrum Południe stworzyliśmy innowacyjne i atrakcyjne przestrzenie nie tylko biurowe i handlowe, ale też wokół budynku, które w pełni odpowiadają na potrzeby najemców. Takie podejście do projektu przekłada się na wysokie zainteresowanie naszą inwestycją ze strony zarówno najemców, jak i funduszy inwestycyjnych – mówi Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.
fot. Orzech
Centrum Południe jest pierwszą inwestycją we Wrocławiu, w ramach której zastosowany zostanie tzw. zielony beton. Wraz z pierwszą fazą powstanie ok. 1 380 mkw. antysmogowego chodnika, neutralizującego zanieczyszczenia wyemitowane m.in. przez samochody. 
– W Skanska przywiązujemy dużą wagę do kwestii ochrony środowiska. Właśnie dlatego zobowiązaliśmy się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 50% w perspektywie najbliższych dziesięciu lat. Wykorzystanie zielonego betonu i innych przyjaznych środowisku rozwiązań wpisuje się w te założenia – mówi Anna Życińska-Wójcik, dyrektor projektu w spółce biurowej Skanska. 
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
– W Centrum Południe znajdą się też technologie pozwalające m.in. na ponowne wykorzystanie wody szarej i deszczowej. Dodatkowo, w trosce o zapewnienie najlepszego komfortu pracy, bryła budynku została zaprojektowana tak, aby 95% powierzchni było doświetlone światłem dziennym, a jego fasada mniej się nagrzewa – dodaje Anna Życińska-Wójcik.
Centrum Południe to nie tylko pierwsze w stolicy Dolnego Śląska miejsce z antysmogowym chodnikiem. To również pierwszy biurowiec we Wrocławiu, który będzie ubiegać się o wymagający certyfikat WELL, przyznawany przez International WELL Building Institute (IWBI). To system certyfikacji, który mierząc jakość powierzchni biurowej, weryfikuje ponad 100 cech budynku, biorąc przy tym pod uwagę wpływ na zdrowie jego użytkowników.
fot. Jakub Zazula
Kompleks będzie również wyposażony w system operacyjny Connected by Skanska. Dzięki niemu pracownicy dostaną się do budynku bez konieczności używania tradycyjnych kart dostępu – wystarczy do tego smartfon. Z kolei wirtualna recepcja pozwoli na stworzenie zaproszenia dla gości, którzy dostaną się na spotkanie nie tracąc czasu na rejestrację w recepcji głównej.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Galeriowiec(gość)
Wizytówka Wrocławia. Na turystycznych wycieczkach obok zabytków powinien być most rędziński, stadion i to centrum. Szkoda tylko, że za oknem mają kształt Sky Towera. Chociaż nie byłem w środku, może będzie klimat wielkomiejski przez to.
Raf(gość)
Podpiusję się pod tym co powiedział kolega Raff. Totalnie zmarnowany potencjał miejsca. Nie jestem zdesperowany,ale tam plan powienien nakazywał budo2e od 85 m w górę, a nie takie kurniki niskie
Raff(gość)
To jest prawdziwa szkarada. Za 20lat wszyscy będą się tego wstydzić
REKLAMA