Blisko 130 tysięcy mkw. biur powstaje we Wrocławiu. Ustępujemy tylko stolicy

Blisko 130 tysięcy mkw. biur powstaje we Wrocławiu. Ustępujemy tylko stolicy

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Wrocław nadal utrzymuje się w czołówce polskich miast pod względem podaży powierzchni biurowej, a więcej biur buduje się tylko w Warszawie. Obecnie w stolicy Dolnego Śląska powstaje blisko 130 tys. mkw. powierzchni, z czego w czwartym kwartale do użytku oddane zostaną 34 tysiące metrów kwadratowych. - To będzie rekordowy kwartał w historii - podkreślają eksperci.

Niedawno informowaliśmy, że kolejny biurowiec we Wrocławiu jest już praktycznie gotowy. Obiekt przy placu Strzeleckim to jednak niejedyny nowy budynek biurowy powstający w stolicy Dolnego Śląska.

- We Wrocławiu mamy teraz do czynienia z największą aktywnością deweloperską poza Warszawą. Powstaje tu największa ilość powierzchni biurowej - w realizacji jest około 127 700 metrów kwadratowych, z czego prawie połowa jest już wynajęta. Wrocław wyprzedził pod tym względem Trójmiasto, gdzie buduje się około 89 000 mkw. i Łódź, gdzie powstaje 60 400 mkw. - wyjaśnia Anna Kot z Jones Lang LaSalle.


W III kwartale 2012 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w głównych miastach w Polsce (poza Warszawą) zwiększyły się o około 73 400 metrów kwadratowych. Wydatnie do tego przyczyniły się m.in. nowo oddane wrocławskie inwestycje: Epsilon w ramach Promenad Wrocławskich (6000 mkw.) i West Business Centre (2850 mkw.).

Wrocław wciąż ma jeden z najniższych w Polsce współczynników powierzchni niewynajętej. Eksperci tłumaczą, że w ostatnim kwartale bieżącego roku tzw. wskaźnik pustostanów może wzrosnąć, ale nie więcej niż do poziomu 7-8 procent.

- W czwartym kwartale 2012 roku we Wrocławiu oddanych do użytku zostanie 34 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Będzie to rekordowy pod tym względem kwartał w historii tego rynku - dodaje Anna Kot.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA