Kamienica, która zagrała u Spielberga, sprzedana. Z ogromną przebitką

Kamienica, która zagrała u Spielberga, sprzedana. Z ogromną przebitką

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Urzędnicy znaleźli kupca na kamienicę przy ulicy Ptasiej, która "zagrała" w filmie Stevena Spielberga. Przetarg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a uzyskana cena ponad dwukrotnie przewyższa cenę wywoławczą.
Wrocławski magistrat w piątek 16 grudnia rozstrzygnął przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Ptasiej 22 na Nadodrzu. Cena wywoławcza wynosiła 4,4 mln złotych.
REKLAMA
Do przetargu stanęło 13 licytantów. Nieruchomość  za 10,5 mln złotych  wylicytowała spółka Vienna S.A. 11 Sp. k. – mówi portalowi InvestMap.pl Katarzyna Sarka z biura prasowego urzędu miejskiego.
To spółka należąca do grupy Vienna Development, budującej mieszkania i domy we Wrocławiu i w okolicy.

Filmowa kamienica

Pod młotek poszły łącznie dwie działki. Działka nr 112/2 o powierzchni 3088 metrów kwadratowych zabudowana jest VI-kondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej około 618,96 metrów kwadratowych. Działka nr 17/29 o powierzchni 9 metrów kwadratowych jest niezabudowana.Stojąca na działce kamienica jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomość przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, mogą tam powstać także m.in. biura, hotel albo restauracja.

Jesienią 2014 roku w okolicy tej kamienicy Steven Spielberg kręcił film "Most szpiegów", w którym rolę główną zagrał Tom Hanks.

Tuż przy budynku znajdował się dawny basen przeciwpożarowy, który w filmie Spielberga udawał wejście do berlińskiego metra. Po zakończeniu zdjęć, zbiornik wyburzono, a w tym miejscu powstał parking.

Inne zabytkowe kamienice też już sprzedane

Przypomnijmy, że we wrześniu urzędnicy znaleźli kupca inną zabytkową kamienicę na Nadodrzu – przy ulicy Stanisława Dubois 3Przetarg wygrała spółka Agricola-Hale z Kędzierzyna-Koźla, która zaproponowała cenę 2,6 mln złotych. Ten pięciokondygnacyjny budynek przeznaczony jest na mieszkania, a na parterze mogą powstać lokale usługowe i gastronomiczne. 

Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM, a osiągnięta cena to 3 mln 460 tys. złotych.Łączna powierzchnia obiektu to 1672 metrów kwadratowych, a całej działki – 2716 metrów kwadratowych.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, mogą tam powstać obiekty kongresowe i konferencyjne, hotele czy gastronomia.

– To trudny teren, dla konesera. Liczymy, że powstanie tam hotel butikowy – tłumaczył w 2014 roku Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Czeka Dom Pod Błękitnymi Podkowami 

Miasto od dłuższego czasu szuka też kupca na inną zabytkową kamienicę w centrum miasta – chodzi o pięciokondygnacyjny budynek przy ulicy Ruskiej 32/33 o powierzchni użytkowej około 1400 metrów kwadratowych.W kamienicy mogą powstać biura czy lokale usługowe.

– Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mieszkalnictwo dopuszcza się wyłącznie powyżej pierwszej kondygnacji naziemnej – podkreślają w magistracie.

Budynek niedawno został po raz kolejny wystawiony na sprzedaż. Tym razem urzędnicy zdecydowali się na obniżkę ceny wywoławczej, z 5,5 mln złotych na 4 mln 675 tys. złotych. Przetarg zaplanowano na 27 stycznia 2017 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA