Dom Pod Błękitnymi Podkowami znów na sprzedaż. Urzędnicy spuścili z ceny

Dom Pod Błękitnymi Podkowami znów na sprzedaż. Urzędnicy spuścili z ceny

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Zabytkowa kamienica przy ulicy Ruskiej 32/33 znów jest do kupienia. Tym razem urzędnicy obniżyli cenę wywoławczą do niespełna 4,7 mln złotych.
REKLAMA
Magistrat od dłuższego czasu szuka kupca na zabytkową, pięciokondygnacyjną kamienice przy ulicy Ruskiej 32/33 o powierzchni użytkowej około 1400 metrów kwadratowych. To dawny dom Pod Błękitnymi Podkowami.

Po raz pierwszy – bezskutecznie – miasto próbowało sprzedać ten budynek w zeszłym roku. Fiaskiem zakończył się też niedawny, zakończony pod koniec października przetarg. 

Budynek właśnie został po raz kolejny wystawiony na sprzedaż. Tym razem urzędnicy zdecydowali się na obniżkę ceny wywoławczej, z 5,5 mln złotych na 4 mln 675 tys. złotych. Przetarg zaplanowano na 27 stycznia 2017 roku.W kamienicy mogą powstać biura czy lokale usługowe, a zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, mieszkalnictwo dopuszczone jest wyłącznie powyżej pierwszej kondygnacji naziemnej.

Czeka też kamienica z filmu Spielberga

Jak niedawno donosiliśmy, miasto szuka też chętnych na zakup nieruchomości przy ulicy Ptasiej 22 na Nadodrzu. 
Stojąca na działce kamienica jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków. Nieruchomość przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, mogą tam powstać także m.in. biura, hotel albo restauracja.

Jesienią 2014 roku w okolicy tej kamienicy Steven Spielberg kręcił film "Most szpiegów", w którym rolę główną zagrał Tom Hanks.Tuż przy budynku znajdował się dawny basen przeciwpożarowy, który w filmie Spielberga udawał wejście do berlińskiego metra. Po zakończeniu zdjęć, zbiornik wyburzono, a w tym miejscu powstał parking.

Cena wywoławcza została ustalona na 4,4 mln złotych. Przetarg odbędzie się 16 grudnia 2016 roku.

Kamienica przy Dubois już sprzedana

Przypomnijmy z kolei, że niedawno urzędnicy znaleźli kupca inną zabytkową kamienicę na Nadodrzu – przy ulicy Stanisława Dubois 3Przetarg wygrała spółka Agricola-Hale z Kędzierzyna-Koźla, która zaproponowała cenę 2,6 mln złotych. Ten pięciokondygnacyjny budynek przeznaczony jest na mieszkania, a na parterze mogą powstać lokale usługowe i gastronomiczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA