Tuż obok Dolmedu stanie hotel. Pierwsze prace już trwają

Tuż obok Dolmedu stanie hotel. Pierwsze prace już trwają

Wrocław
REKLAMA
Na działce przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu i wrocławskiego Muzeum Współczesnego, właśnie rusza budowa condo hotelu – wszystkie pokoje i apartamenty będą miały swoich właścicieli, którzy będą zarabiać na wynajmie lub korzystać z nich we własnym zakresie.
REKLAMA
Jak informują przedstawiciele grupy Domex-Bud, inwestycja wystartowała w czerwcu, a planowane zakończenie przedsięwzięcia to drugi kwartał 2018 roku.
Aktualnie trwają prace związane z przebudową układu komunikacyjnego (budowa nowego zjazdu z ul. Strzegomskiej z sięgaczem) i przełożeniem sieci uzbrojenia terenu – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Izabela Kasprzak-Kowalska z Domex-Budu.

Hotel z pokojami na sprzedaż
Przy ulicy Strzegomskiej powstanie czterogwiazdkowy hotel. Na siedmiu kondygnacjach inwestor zaplanował 113 pokojów hotelowych o powierzchni od 22 do 28 metrów kwadratowych, 34 apartamenty hotelowe o powierzchni od 30 do 44 metrów kwadratowych, a także centrum kongresowe, restauracje, klub fitness oraz podziemny garaż.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel.
Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem. A potem właściciel co miesiąc będzie otrzymywał od operatora określony przychód. Będzie mógł też korzystać z pokoju albo apartamentu we własnym zakresie.

Pierwotnie działkę miał kupić kto inny
O planach nowego zagospodarowania tego miejsca wrocławscy urzędnicy mówili już kilka lat temu. W 2013 roku teren był promowany podczas targów nieruchomości w Cannes.

Jeśli chodzi o tereny pod inwestycje biurowe, dla nas bardzo ważny jest plac Strzegomski, gdzie już stoją biurowce. Chcemy, by kolejny pojawił się w miejscu parkingu przy Dolmedzie – mówił w marcu 2013 roku, tuż przed targami, Piotr Fokczyński, dyrektor wydziału architektury i budownictwa w magistracie.

Działkę, na której powstaje hotel, pierwotnie (pod koniec 2013 roku) wylicytowało w miejskim przetargu i2 Development, które zaproponowało cenę 6 mln 713 tys. złotych (cena wywoławcza wynosiła 1 mln 460 tys. zł).

Wrocławski deweloper nie przystąpił jednak do podpisania aktu notarialnego, więc w 2014 roku grunt znów trafił pod młotek.
W połowie czerwca 2014 roku urzędnicy rozstrzygnęli ponowny przetarg, który tym razem wygrała – z ceną 1 mln 481 tys. zł – spółka Domex-Bud.

Dodajmy, że po drugiej stronie ulicy Strzegomskiej (od strony ulicy Robotniczej) swój nowy biurowiec buduje z kolei bank BZ WBK.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA