[Wrocław] Nowy hotel stanie przy ulicy Przyjaźni. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]źródło: Greg Architekci

[Wrocław] Nowy hotel stanie przy ulicy Przyjaźni. Tak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Szykuje się kolejna inwestycja hotelarska we Wrocławiu. Nowy hotel powstanie przy ulicy Przyjaźni, tuż przy zbiegu z ulicą Braterską – na wysokości przystanku tramwajowego.

W budynku o powierzchni 2,2 tysiąca metrów kwadratowych, z lokalami usługowymi na parterze i zamkniętym garażem, znajdzie się 80 pokojów. 

Inwestorem jest firma Klaudiusz Skrzydelski AQUADUKT, a za projekt całego przedsięwzięcia odpowiada wrocławska pracownia Greg Architekci.W październiku zeszłego roku inwestor dostał pozwolenie na budowę, a teraz rozpoczęły się przygotowania do całej inwestycji. Teren już ogrodzono, na działce pojawiły się pierwsze kontenery budowlane.
Greg Architekci
>Zobacz więcej wizualizacji hotelu przy ulicy Przyjaźni

Wysyp inwestycji hotelarskich we Wrocławiu

W ostatnim czasie informowaliśmy o szeregu nowych hoteli, które budują się we Wrocławiu. 


Budynek zaprojektowała krakowska pracownia SSC Architekci, a inwestorem jest należąca do grupy Gerda Brokers spółka Gwarna Wrocław. Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel Mieczkowski, a obiekt będzie należał do sieci Best Western. Jego oficjalna nazwa to Best Western Premier City Centre.Katarzyna Palewska z firmy Dobry Hotel tłumaczy portalowi InvestMap.pl, że spółka zdecydowała się na rozpoczęcie działalności we Wrocławiu ze względu na ogromny potencjał miasta jeśli chodzi o przyciąganie turystów, a także biznesu.

Postrzeganie tego pięknego miasta jako takiego, w którym cały czas coś się dzieje, jest bardzo dużą rekomendacją dla inwestycji w tej destynacji – podkreśla Katarzyna Palewska.

Wartość inwestycji to 24 mln złotych, a jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2018 roku.

W obiekcie znajdzie się 69 pokojów, a także sala konferencyjna i restauracja.


– Otwarcie hotelu planujemy w drugim kwartale 2017 roku. Byłoby super, gdyby udało się w maju. Pierwotnie planowaliśmy otworzyć hotel już na początku roku, ale ze względu na różne procedury wewnętrzne mamy lekkie opóźnienie – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Maciej Knyrek, general manager hotelu.W hotelu znajdzie się 91 pokojów, dwie sale konferencyjne, dwie sale typu boardroom, restauracja, bar, AC lounge, przeszklone patio i zimowy ogród, a także basen.

Lada moment ruszy budowa hotelu przy placu Nankiera, który powstanie w zabytkowym budynku, gdzie kiedyś mieścił się Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego.

Spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO) – zrealizuje w tym obiekcie hotel o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych.Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.

– Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – mówi Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, zaś zakończenie w 2018 roku.


– 7-kondygnacyjny budynek hotelowy będzie miał 11 950 metrów kwadratowych powierzchni. Goście będą mieli do dyspozycji 192 pokoje, restaurację o powierzchni 250 metrów kwadratowych, ogród i trójdzielną salę balową o powierzchni 500 metrów kwadratowych z foyer o powierzchni 200 metrów kwadratowych – wylicza Magdalena Budnik z Tacit Investment.


Goście będą mieli mogli także korzystać z czterech sal konferencyjnych (każda o powierzchni około 40 metrów kwadratowych) oraz sali fitness. 

Planowane zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2019 roku.

Z kolei przy ulicy Strzegomskiej, tuż obok Dolmedu, wrocławski deweloper Domex-Bud buduje nowy hotel wraz z centrum kongresowym.

Wszystkie pokoje i apartamenty będą przeznaczone do sprzedaży w systemie condo hotel. Właściciel takiego pokoju albo apartamentu podpisze długoterminową umowę na wynajem lokalu z operatorem hotelowym, który będzie zarządzał całym obiektem.Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA