Wrocław: Nowy Targ – Castellum buduje apartamentowiec z ponadstumetrowym penthousem w ścisłym centrum źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Nowy Targ – Castellum buduje apartamentowiec z ponadstumetrowym penthousem w ścisłym centrum

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Ceny za apartamenty przy ul. Jodłowej rozpoczną się od 373 tys. zł, a sięgną nawet 1,5 mln zł. Budowa ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. ruszyło z budową przy ul. Jodłowej, w sąsiedztwie placu Nowy Targ. Na niezabudowanej działce o powierzchni 633 mkw. zrealizuje siedmiopiętrowy apartamentowiec z 34 mieszkaniami. Wśród nich znajdzie się dwupoziomowy penthouse o pow. 120 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji na wyłączność podziemny parking z windą samochodową oraz zielone patio.
UM Wrocławia
Apartamenty Nowy Targ trafią do sprzedaży w poniedziałek, 25 czerwca. Chętni muszą liczyć się z wydatkiem od 373 tys. zł, do 1,5 mln zł. Komercjalizację inwestycji prowadzi Iglica Nieruchomości.
Castellum przewiduje zakończenie prac do 31 października 2019 roku, a wydanie ostatnich mieszkań – na koniec stycznia 2020 r. Po drugiej stronie dziedzińca zrealizowało inwestycję Kamieniczki Łaciarska.

Nowy budynek przy zachowaniu charakteru otoczenia

Nowy Targ to unikatowy budynek mieszkalny w kameralnym zakątku wrocławskiej starówki. Idealny dla osób, które cenią uroki miejskiego życia, lecz nie zamierzają rezygnować ze spokoju i codziennych wygód. Stanie się wymarzonym azylem dla par, singli, a także doskonałą lokatą kapitału – zapowiada Natalia Milejska-Rak z Iglicy Nieruchomości, prowadzącej sprzedaż inwestycji.
Materiały inwestora
Podkreśla, że architektom udało się tak zaprojektować budynek, by zachować współczesny charakter otoczenia. Elewacja ma być wykonana ze specjalnej białej cegły.
Szerokie przeszklenia parteru nadają bryle lekkości. Z kolei elegancka prostota kolejnych kondygnacji sygnalizuje wysoki standard wnętrz. Wewnętrzne części wspólne harmonijnie łączą funkcjonalność i kameralność, która pozwala poczuć się u siebie jeszcze przed progiem własnego domu. Konstrukcję wieńczy nowoczesne zadaszenie i efektowne lukarny – mówi Natalia Milejska-Rak.
Materiały inwestora

Hotel w ścisłym centrum i mieszkania na Kępie Mieszczańskiej

Przedsiębiorstwo Castellum planuje kolejne inwestycje we Wrocławiu. Przebuduje zabytkowy klasztor przy ul. Pawła Włodkowica na hotel, o czym pisaliśmy w marcu. Jeszcze w tym samym miesiącu otrzymało pozwolenie na prowadzenie prac. Kupiło nieruchomość za ponad 3 mln zł.
fot. Mariusz Bartodziej
Deweloper zamierza też zrewitalizować zabytkowe kamienice przy ul. Księcia Witolda, o czym informowaliśmy w marcu. Zapłacił za nie 2 mln 560 tys. zł.
fot. Mariusz Bartodziej

Zmiany w okolicy

W tym rejonie inwestorzy planują kilka przedsięwzięć. Przy pl. Nankiera powstaje czterogwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się około 40 pokojów. Prace mają potrwać jeszcze ok. rok. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl
W sąsiedztwie trwa też budowa biurowca Nowy Targ. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 22 tys. mkw. Na siedmiu kondygnacjach będzie mogło pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. O inwestycji zaprojektowanej przez Maćków Pracownię Projektową Sp. z o.o. pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl
Za to przy ul. św. Katarzyny 16 powstaje mniejszy biurowiec – Centric. Inwestor przebuduje i rozbuduje dawny budynek Banku Śląskiego, o czym informowaliśmy w maju.
Materiały inwestora
Zmiany szykują się także przy ul. Wita Stwosza. Rafin Developer Sp. z o.o. chce rozbudować zabytkowy hotel Lothus, podwyższając przy tym jego standard. Zamierza odtworzyć przedwojenną bryłę budynku. Szczegóły inwestycji opisywaliśmy w tym samym miesiącu.
Materiały inwestora
A przy ul. Wita Stwosza 33-35 rewitalizację będzie prowadzić deweloper Dolnośląskie Inwestycje S.A. Kupił zabytkowy budynek od PKO Banku Polskiego S.A, o czym informowaliśmy w marcu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...
Capgemini zwiększa zatrudnienie w Warszawie
Francuski dostawca usług IT i konsultingowych zdecydował się na powiększenie zatrudnienia w swoim bi...
Warszawa: W parku logistycznym Hillwood Targówek pojawił się nowy duży najemca
Globalny dostawca farb, firma TEKNOS, wynajęła 5734 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w parku...
Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...