Wrocław: Nowy Targ – Castellum buduje apartamentowiec z ponadstumetrowym penthousem w ścisłym centrum źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Nowy Targ – Castellum buduje apartamentowiec z ponadstumetrowym penthousem w ścisłym centrum

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Ceny za apartamenty przy ul. Jodłowej rozpoczną się od 373 tys. zł, a sięgną nawet 1,5 mln zł. Budowa ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. ruszyło z budową przy ul. Jodłowej, w sąsiedztwie placu Nowy Targ. Na niezabudowanej działce o powierzchni 633 mkw. zrealizuje siedmiopiętrowy apartamentowiec z 34 mieszkaniami. Wśród nich znajdzie się dwupoziomowy penthouse o pow. 120 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji na wyłączność podziemny parking z windą samochodową oraz zielone patio.
UM Wrocławia
Apartamenty Nowy Targ trafią do sprzedaży w poniedziałek, 25 czerwca. Chętni muszą liczyć się z wydatkiem od 373 tys. zł, do 1,5 mln zł. Komercjalizację inwestycji prowadzi Iglica Nieruchomości.
Castellum przewiduje zakończenie prac do 31 października 2019 roku, a wydanie ostatnich mieszkań – na koniec stycznia 2020 r. Po drugiej stronie dziedzińca zrealizowało inwestycję Kamieniczki Łaciarska.

Nowy budynek przy zachowaniu charakteru otoczenia

Nowy Targ to unikatowy budynek mieszkalny w kameralnym zakątku wrocławskiej starówki. Idealny dla osób, które cenią uroki miejskiego życia, lecz nie zamierzają rezygnować ze spokoju i codziennych wygód. Stanie się wymarzonym azylem dla par, singli, a także doskonałą lokatą kapitału – zapowiada Natalia Milejska-Rak z Iglicy Nieruchomości, prowadzącej sprzedaż inwestycji.
Materiały inwestora
Podkreśla, że architektom udało się tak zaprojektować budynek, by zachować współczesny charakter otoczenia. Elewacja ma być wykonana ze specjalnej białej cegły.
Szerokie przeszklenia parteru nadają bryle lekkości. Z kolei elegancka prostota kolejnych kondygnacji sygnalizuje wysoki standard wnętrz. Wewnętrzne części wspólne harmonijnie łączą funkcjonalność i kameralność, która pozwala poczuć się u siebie jeszcze przed progiem własnego domu. Konstrukcję wieńczy nowoczesne zadaszenie i efektowne lukarny – mówi Natalia Milejska-Rak.
Materiały inwestora

Hotel w ścisłym centrum i mieszkania na Kępie Mieszczańskiej

Przedsiębiorstwo Castellum planuje kolejne inwestycje we Wrocławiu. Przebuduje zabytkowy klasztor przy ul. Pawła Włodkowica na hotel, o czym pisaliśmy w marcu. Jeszcze w tym samym miesiącu otrzymało pozwolenie na prowadzenie prac. Kupiło nieruchomość za ponad 3 mln zł.
fot. Mariusz Bartodziej
Deweloper zamierza też zrewitalizować zabytkowe kamienice przy ul. Księcia Witolda, o czym informowaliśmy w marcu. Zapłacił za nie 2 mln 560 tys. zł.
fot. Mariusz Bartodziej

Zmiany w okolicy

W tym rejonie inwestorzy planują kilka przedsięwzięć. Przy pl. Nankiera powstaje czterogwiazdkowy hotel, w którym znajdzie się około 40 pokojów. Prace mają potrwać jeszcze ok. rok. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl
W sąsiedztwie trwa też budowa biurowca Nowy Targ. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 22 tys. mkw. Na siedmiu kondygnacjach będzie mogło pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. O inwestycji zaprojektowanej przez Maćków Pracownię Projektową Sp. z o.o. pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl
Za to przy ul. św. Katarzyny 16 powstaje mniejszy biurowiec – Centric. Inwestor przebuduje i rozbuduje dawny budynek Banku Śląskiego, o czym informowaliśmy w maju.
Materiały inwestora
Zmiany szykują się także przy ul. Wita Stwosza. Rafin Developer Sp. z o.o. chce rozbudować zabytkowy hotel Lothus, podwyższając przy tym jego standard. Zamierza odtworzyć przedwojenną bryłę budynku. Szczegóły inwestycji opisywaliśmy w tym samym miesiącu.
Materiały inwestora
A przy ul. Wita Stwosza 33-35 rewitalizację będzie prowadzić deweloper Dolnośląskie Inwestycje S.A. Kupił zabytkowy budynek od PKO Banku Polskiego S.A, o czym informowaliśmy w marcu.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Są pieniądze na budowę Domu Opieki Wyręczającej we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu, na Sołtysowicach, przy ulicy Sołtysowickiej 58 powstanie Dom Opieki Wyręczającej. Dzię...
Budowa The Bridge w Warszawie coraz bliżej
Ghelamco rozpoczyna przygotowania do budowy wieżowca The Bridge. Budynek stanie u zbiegu ulicy Towar...
Kraków: Miasto planuje nową kładkę na Dębnikach
Rada miasta na wniosek wiceprzewodniczącego Rafała Komarewicza zleciła Zarządowi Inwestycji Miejskic...
Kolejna amerykańska firma stawia na Katowice
Hyland Software, amerykańska firma z branży IT, która zainwestowała w Katowicach w ubiegłym roku otr...
Warszawa: Central Point przyciąga najemców [FILM]
Firma prawnicza Wolf Theiss zdecydowała się wynająć w Central Point 1500 mkw. powierzchni...
Kraków: Przy rondzie Matecznego powstaje nowe osiedle
Przy ulicy Rydlówka, niedaleko ronda Matecznego, deweloper Echo Investment rozpoczyna realizację osi...
Cukrownia Apartamenty stanie w Szczecinie
Przy ul. Południowej i Floriana Krygiera w Szczecinie, na przeszło 6 ha działce powstaje osiedle Cuk...
Trwają prace nad dokumentacją dla trasy S8 na odcinku: Wrocław - Kłodzko
W trakcie opracowania jest Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy trasy ek...
Kraków: Tramwajem przez Aleje
Miasto Kraków rozpisało przetarg na koncepcję nowej linii tramwajowej, miałaby ona przebiegać pomięd...
Kraków: Utrudnienia na ulicy Podgórskiej
Z powodu kolejnego etapu prac konstrukcyjnych mostów kolejowych nad Wisłą, dziś 25 stycznia zamknięt...