Wrocław: Kamienice Księcia Witolda – Castellum rewitalizuje zabytki na Kępie Mieszczańskiej źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Kamienice Księcia Witolda – Castellum rewitalizuje zabytki na Kępie Mieszczańskiej

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Wrocławska firma zapłaciła w 2016 roku za kamienice w sąsiedztwie Odry ponad 2,5 miliona złotych. Do przyszłego roku będzie prowadzić prace nad połączeniem ich i utworzeniem kilkunastu apartamentów. Ponadto dobuduje część nawiązującą do rzeki i portu.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. otrzymało w październiku ubiegłego roku pozwolenie na przebudowę kamienic przy ulicy Księcia Witolda 42 i 44 (wpisanych do rejestru zabytków w 1970 roku) w celu scalenia pod względem funkcjonalnym. Prace rozpoczęło w grudniu. Mają potrwać do 30 września 2020 roku. Kamienice Księcia Witolda trafią do sprzedaży wiosną tego roku. Za komercjalizację odpowiada Iglica Nieruchomości – biuro sprzedaży prowadzi Natalia Milejska-Rak.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Zielone patio i dobudowa ze stali cortenu

Castellum, odpowiedzialne m.in. za apartamentowiec Nowy Targ,  wymieni m.in. elewacje, dach oraz okna. Utworzy wewnętrzne patio z "zieloną" ścianą – podobnie na części wschodniej elewacji. Połączy wnętrza budynków poprzez wspólne wejście, windę i klatkę schodową.
Mają być nowoczesne, w kolorystyce biały/kremowy z grafitem. Natomiast zabytkowa sień będzie odtworzona na podstawie wykonanych tam badań tynków – wyjaśnia architektka Malwina Terka, która przygotowała projekt wspólnie z architektem Adamem Waśniewskim.
Inwestor planuje także dobudowę części z dużą ilością stali cortenu. – To nawiązanie do rzeki, portu – tłumaczy Malwina Terka.
REKLAMA
Materiały inwestora
Materiały inwestora
W czteropiętrowych kamienicach znajdzie się 16 dwu- i trzypokojowych mieszkań o metrażach od 34 do 82 mkw. Na trzecim piętrze powstanie 82-metrowy apartament z antresolą i tarasem o pow. 36 mkw. Natomiast na parterze pomieszczą się cztery lokale usługowe w metrażach od 28 do 96 mkw. Nie będzie dostępnych miejsc parkingowych, ponieważ nie istniały techniczne możliwości zrobienia garażu podziemnego.
Castellum kupiło tę nieruchomość wiosną 2016 roku na miejskim przetargu. Zapłaciło 2 mln 560 tys. zł.
fot. Mariusz Bartodziej

Apartamenty w miejsce koszar

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o jeszcze jednej inwestycji na Kępie Mieszczańskiej. Wrocławska spółka z grupy Dom Development S.A. rozpoczęła sprzedaż apartamentów Księcia Witolda. W ofercie znajduje się ponad 100 lokali mieszkalnych i kilka usługowych. Deweloper kupił dawne koszary policyjne za 26 mln zł.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA