Wrocław: Rewitalizacja zabytkowych kamienic przy Witolda niezgodna z przepisami. Inwestor się odwołujefot. Mariusz Bartodziej

Wrocław: Rewitalizacja zabytkowych kamienic przy Witolda niezgodna z przepisami. Inwestor się odwołuje

REKLAMA
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. chce utworzyć w budynkach przy Księcia Witolda 42 i 44 mieszkania i lokale usługowe. Miasto wydało odmowną decyzję i sprawa trafiła do wojewody.
Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. otrzymało 19 stycznia odmowną decyzję w sprawie rozbudowy i przebudowy budynku mieszkalno-usługowego przy Księcia Witolda 42 oraz przebudowy obiektu pod numerem 44 wraz z niezbędną infrastrukturą. Kamienice zostały wpisane do rejestru zabytków już w 1970 roku.
Przyczyną odmowy była niezgodność  z przepisami techniczno-budowlanymi – wyjaśnia Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.
Inwestor miał czternaście dni, by odwołać się od decyzji, co uczynił 2 lutego. Pięć dni później akta postępowania trafiły do wojewody.
Odpowiedź w przedmiotowej sprawie będziemy mogli udzielić po zakończeniu postępowania przez wojewodę dolnośląskiego. Zakończenie postępowania przewidywane jest na maj 2018 roku – tłumaczy Patrycja Czerwińska z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego.
Castellum kupiło tę nieruchomość wiosną 2016 roku w miejskim przetargu. Zapłaciło 2 mln 560 tys. zł. Firma nie odpowiada na nasze pytania dotyczące postępowania. Planuje także inwestycję hotelową przy ulicy Pawła Włodkowica, której proces administracyjny również się wydłuża, o czym informowaliśmy w tym tygodniu.
REKLAMA
fot. Mariusz Bartodziej

Po sąsiedzku apartamenty, mieszkania i biura
Po sąsiedzku z nieruchomością firmy Castellum inwestycje planuje także dwóch dużych deweloperów. Okre Development Sp. z o.o. ma zacząć realizować w maju apartamenty Witolda 3840, które będą gotowe za dwa lata. O szczegółach rewitalizacji zabytkowego urzędu celnego pisaliśmy w lutym.
Natomiast przy Księcia Witolda 46, 48-50, na terenie zabytkowego spichlerza, inwestuje i2 Development S.A. Mają tam powstać, mieszkania, biura i lokale usługowe. Deweloper sprzedał jednak tę nieruchomość za 40 mln zł, nie zdradzając komu, o czym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA