Wrocław: Zabytkowy spichlerz przy Księcia Witolda pozostaje w rękach i2 Development? Prace ruszyłyfot. investphoto.pl

Wrocław: Zabytkowy spichlerz przy Księcia Witolda pozostaje w rękach i2 Development? Prace ruszyły

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper sprzedał w grudniu za prawie 40 mln zł nieruchomość przy ulicy Księcia Witolda wraz z zabytkowym spichlerzem. Za inwestycję nadal odpowiada zarząd i2 Development, tyle że poprzez inną spółkę.
Firma i2 Development S.A. otrzymała 20 grudnia ubiegłego roku pozwolenie na budowę przy ul. Księcia Witolda 46, 48-50 budynku wielorodzinnego z usługami i handlem w parterze oraz przebudowę dawnego magazynu portowego na funkcję usługowo-handlowo-biurową o łącznej kubaturze ponad 42 tys. metrów sześciennych.
Właściciel rozpoczął już realizację inwestycji. Jest nim spółka Black Bridge Sp. z o.o. Księcia Witolda Sp. k., której wspólnikiem jest spółka Black Bridge Sp. z o.o. Członkami jej zarządu są obecni prezes i wiceprezes zarządu i2 Development S.A.
Inwestor nie komentuje naszych doniesień ani nie odpowiada, czy zostanie zrealizowana początkowa koncepcja przedsięwzięcia.
Wszelkich informacji udzielamy za pośrednictwem notatek prasowych. W tym przypadku nie mamy nic więcej do dodania – informuje Joanna Janczy z i2 Development.
fot. investphoto.pl

Sprzedać prawie cztery razy drożej, niż kupić
O sprzedaży nieruchomości informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.
Spółki zależne od i2 Development zawarły 20 grudnia umowę sprzedaży nieruchomości przy ul. Księcia Witolda 48-50 za 20 mln 987 tys. zł netto. Natomiast 28 listopada doszło do sprzedaży za 18 mln 285 tys. zł netto działek nr 48/3 i 48/4 o łącznej powierzchni 0,1661 ha przy Księcia Witolda 46.
Deweloper nie zdradził tożsamości nowego właściciela terenu. Za przeniesienie własności otrzymał blisko 40 mln zł, a więc niemal czterokrotnie więcej, niż sam zapłacił. Odkupił nieruchomość od miasta wiosną 2015 roku za ponad 11 mln zł.
REKLAMA
O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.
W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.
Z kolei w nowo wybudowanym budynku miały znaleźć się mieszkania.

Rewitalizacje także po sąsiedzku

Sąsiednie zabytkowe kamienice przy Księcia Witolda 42 i 44 także mają zostać odrestaurowane. Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. chce je przebudować na cele mieszkalno-usługowe. Projekt okazał się jednak niezgodny z przepisami techniczno-budowlanymi, a sprawa trafiła do wojewody. O szczegółach pisaliśmy w zeszłym tygodniu.
fot. Mariusz Bartodziej
Natomiast przy Witolda 38-40 Okre Development Sp. z o.o. zrealizuje apartamenty w zabytkowym urzędzie celnym, o czym informowaliśmy w lutym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA