[Warszawa] Trzy inwestycje na warszawskiej Pradze-Północ wprowadzone do sprzedaży

[Warszawa] Trzy inwestycje na warszawskiej Pradze-Północ wprowadzone do sprzedaży

Kajtman
REKLAMA
Praga-Północ to niezwykła dzielnica, z historią i potencjałem. Swoje nowe oblicze zyskuje dzięki rewitalizacji. Francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska wybuduje tu trzy projekty, które wpisują się w tkankę miejską i nawiązują do jej historycznego charakteru. Na Nowej Pradze, przy skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej, powstanie inwestycja Stalowa 39, która odwołuje się do unikatowej zabudowy praskich kamienic. Firma rozpoczyna także sprzedaż kolejnej puli lokali w inwestycji Wileńska Express, zlokalizowanej w pobliżu Dworca Wileńskiego. 
Intensywna rewitalizacja prawobrzeżnej części Warszawy sprawia, że Praga zyskuje na popularności i coraz chętniej wybierana jest jako miejsce lokowania nowych projektów mieszkaniowych. Zgodnie ze "Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku", Nowa Praga, Stara Praga i Szmulowizna to trzy podobszary priorytetowe na Pradze-Północ, które są częścią obszaru priorytetowego przeznaczonego do rewitalizacji. Obszar ten obejmuje trzy dzielnice prawobrzeżnej Warszawy – Pragę-Północ, Pragę-Południe i Targówek. 
Praga-Północ dynamicznie się rozwija, zachowując jednocześnie swój unikatowy klimat. Dawny blask historycznie ważnych kwartałów przywracają nowe inwestycje. Zgodnie z raportem firmy redNet, na koniec marca 2018 roku na Pradze-Północ dostępnych było w ofercie ok. 520 mieszkań, co biorąc pod uwagę strukturę zaludnienia w stolicy wskazuje na duży potencjał związany z odnową tutejszej zabudowy. Trzy nowe projekty mieszkaniowe Bouygues Immobilier Polska: Stalowa 39, Wileńska Express oraz Atelier Praga II swoim charakterem i klimatem nawiązują do historycznego charakteru Pragi i wpisują się w tutejszą tkankę miejską. 
Stalowa 39, czyli Praga na nowoInwestycja Stalowa 39 to dwa budynki położone przy obsadzonym akacjami skrzyżowaniu ulic Stalowej i Czynszowej, w otoczeniu historycznych przedwojennych kamienic. To jeden z najbardziej charakterystycznych i urokliwych kwartałów tej części Warszawy. Inwestycja zlokalizowana jest w odległości ok. 150 m od stacji metra Szwedzka, 15 minut od centrum. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz stacje Warszawskiego Roweru Publicznego. 
Na etapie przygotowań do realizacji inwestycji firma konsultowała projekt ze społecznością lokalną, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania mieszkańców Pragi oraz historię tego miejsca. Powstanie tu otwarta przestrzeń z zielenią i placem zabaw, a także punktami usługowymi zlokalizowanymi na parterze budynku. Dzięki temu inwestycja podniesie jakość otoczenia i wprowadzi na Stalową wiele funkcji przydatnych dla okolicznych mieszkańców, dzięki czemu obszar ten zostanie ożywiony. 
Projekt obejmować będzie łącznie dwa 7-kondygnacyjne budynki, w których znajdą się 202 funkcjonalne mieszkania z balkonami. Ich metraż wynosić będzie od 24 do 112 mkw. Choć architektura budynków jest nowoczesna, to swoją formą, gabarytami i wykończeniem fasad inwestycja nawiązuje do unikalnej historycznej zabudowy okolicznych praskich kamienic. Ciekawym akcentem architektonicznym, który wzbogaca projekt o współczesny aspekt ekologiczny, są płaskie dachy. Część z nich wykończono zielenią zaprojektowaną w systemie dachów odwróconych.
Wszystkie nasze projekty – Stalowa 39, Wileńska Express i Atelier Praga II – harmonijnie wpisują się 
Stalowa 39 to przede wszystkim inwestycja otwarta. Odwołuje się do tradycji praskich podwórek i miejsc spotkań tętniących życiem. Budynki będą posiadać otwarty, ogólnodostępny zielony dziedziniec, który może stać się również miejscem aktywności lokalnej. Na parterze znajdzie się łącznie 16 lokali usługowych, w tym liczne sklepy, kawiarnie i restauracje, otwarte zarówno od strony ulicy, jak i podwórka. W ramach inwestycji sfinansowaliśmy również budowę, będącego w planach miasta już od ponad 150 lat, ogólnodostępnego odcinka ulicy Czynszowej pomiędzy Stalową i Strzelecką. Stanowi on ważny ciąg pieszy dla okolicznych mieszkańców – dodaje Pierre-Vincent Pasquet.
Nowoczesność inspirowana tradycjąDoskonała lokalizacja w odległości 15 minut od centrum, nawiązanie do historycznej zabudowy, otwarty charakter projektu i dwa zielone podwórka to także kluczowe atrybuty nowej inwestycji Wileńska Express, która powstanie na Nowej Pradze w pobliżu Dworca Wileńskiego i stacji metra. Inwestycja odwołuje się do historii Dworca Petersburskiego, łączącego niegdyś Warszawę z Wilnem i Petersburgiem. W czerwcu br. do oferty Bouygues Immobilier Polska weszła kolejna pula lokali, dostępna w ramach projektu. Wileńska Express składać się będzie z 3 budynków, liczących od 4 do 8 kondygnacji. Do dyspozycji nabywców jest łącznie 307 mieszkań, liczących od 24 do 79 mkw., w tym trzypoziomowe apartamenty. Lokale łączą postindustrialny klimat z nowoczesnością. Dla przyszłych mieszkańców duże znaczenie mają także okoliczna zieleń i bliskość Wisły.
Pierwsze mieszkania dostępne w Wileńskiej Express i Atelier Praga cieszyły się dużą popularnością i bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Potwierdza to potencjał Pragi jako dzielnicy, która jest chętnie wybierana przez klientów. Nabywcy mieszkań w tych rejonach i entuzjaści spędzania czasu 
Do charakterystycznej dla Pragi architektury nawiązuje także inwestycja Atelier Praga II, która przywołuje urok dawnych praskich kamienic. Projekt zlokalizowany na Starej Pradze, przy ulicy Wrzesińskiej, czerpie z unikalnego, artystycznego klimatu dzielnicy, pełnej galerii sztuki, miejsc spotkań twórczych, klubów, restauracji i kawiarni. Inwestycja zostanie wybudowana w sąsiedztwie punktów, wokół których skupia się życie towarzyskie i kulturalne Pragi. W pobliżu zlokalizowane są lubiana klubokawiarnia Centrum Zarządzania Światem, klimatyczne Kino Praha, Muzeum Warszawskiej Pragi czy Soho Factory. W 7-kondygnacyjnym budynku, podzielonym na dwa etapy, znajdzie się łącznie 50 mieszkań o powierzchni od 27 do ok. 40 mkw., z balkonami i ogródkami. 
Wykończenie pod kluczW przypadku wszystkich trzech praskich inwestycji klienci będą mogli również skorzystać z Programu Atelier, który pozwala na wykończenie mieszkań pod klucz. To propozycja dla osób, które chcą zamieszkać w urządzonym i wykończonym mieszkaniu bez dodatkowych formalności związanych z aranżacją wnętrza. Program obejmuje m.in. montaż: podłóg, drzwi, glazury, terakoty, ceramiki, armatury oraz malowanie ścian. Oferowane są trzy warianty wykończenia wnętrz: Tendance, Chicoraz Elegante.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce
W czwartek 20 sierpnia w warszawskiej Galerii Młociny swój pierwszy sklep w Polsce otworzy Primark,...
Remont zabytkowego pałacu na finiszu. Uniwersytet Wrocławski płaci prawie 20 milionów
Sięgający średniowiecza gmach przy ulicy Szewskiej był siedzibą książąt, sióstr zakonnych i policji....
Łódź: Trwają prace przy przedłużeniu Pasażu Róży
Pasaż Róży to jedna z wielu atrakcji turystycznych Łodzi. Instalacja zaprojektowana przez Joannę Raj...
Warszawa: Rusza budowa biurowca P180
Przy stacji metra Wilanowska w Warszawie – u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, Skans...
Warszawa: Hotel Nobu otwarty
Wczoraj otwarto oficjalnie w Warszawie przy ul. Wilczej 73 nowy, pięciogwiazdkowy Hotel Nobu należąc...
Wrocław: Triada szykuje inwestycję hotelową na Partynicach
Blisko zbiegu alei Karkonoskiej i ulicy Zwycięskiej miał powstać przed laty hotel z ponad 200 pokoja...
Znamy wykonawców kolejnego etapu drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bielsko-Biała
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację 12-kilometrowego odcinka...
Linie lotnicze KLM powróciły do Wrocławia
Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 holenderskie linie lotnicze KL...
Jawor: Basen letni oficjalnie otwarty. Kosztował ponad 22 miliony złotych
W sobotę 1 sierpnia oficjalnie otwarty został basen Letni w Jaworze. Koszt długo wyczekiwanej ...
Kraków: Rozpoczną się prace serwisowe przy węźle Poczta Główna
Prace obejmą wymianę zwrotnic, krzyżownic oraz szyn łukowych. Torowisko zostanie wyłączone z użytkow...