Warszawa: Grodzieńska 19 – dawniej stała fabryka, powstaną mieszkania. Zbuduje je Agena Development źródło: materiały inwestora

Warszawa: Grodzieńska 19 – dawniej stała fabryka, powstaną mieszkania. Zbuduje je Agena Development

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Grodzieńska 19
adresWarszawa, Grodzieńska 19
inwestorAgena Development S.A.
projektantTZA
REKLAMA
Mydła i świecie produkowano przy ulicy Grodzieńskiej na Szmulowiźnie jeszcze przed II wojną światową. Warszawski deweloper zrealizuje tam budynek z ponad setką mieszkań o metrażach do 100 metrów kwadratowych. Nabywcy wprowadzą się za blisko dwa lata.
Agena Development S.A. wprowadziła do sprzedaży inwestycję przy ul. Grodzieńskiej 19 na warszawskiej Szmulowiźnie w dzielnicy Praga-Północ. Ma być gotowa do użytku w III kwartale 2021 roku. Ceny kształtują się w zakresie 298 830-1 246 076 zł (10 000-12 900 zł/mkw.). Budowa ruszy jeszcze w tym roku (inwestor czekał na pozwolenie od 14 czerwca, wydano je 17 października). Projekt przygotowała pracownia TZA z Warszawy.
W tym epokowym miejscu łączymy historię z mieszkaniami, wyjątkowo harmonijnie wpisującymi się w dawny styl, tworząc jedno z najbardziej oryginalnych miejsc do życia – przekonuje deweloper. – Fabryka wraz z logo przedstawiającym zabytkową wieżę zapisały się trwale na kartach historii warszawskiej Pragi. Wieża zapadła w pamięć jako część znaku towarowego mydlanej fabryki, stając się również symbolem ulicy a dla nas inspiracją do stworzenia logotypu.
materiały inwestora

Ponad 100 mieszkań na terenie dawnej fabryki

W tej lokalizacji mieściła się już przed II wojną światową Fabryka Mydła i Świec "Adamczewski i S-ka". Przestała funkcjonować w ubiegłym wieku. Kilka lat temu obiekt został wypisany z gminnej ewidencji zabytków, a inwestor w ostatnich miesiącach go zburzył. Zrealizuje w jego miejsce budynek wielorodzinny Grodzieńska 19.
Inwestycja będzie miała od czterech do sześciu pięter. Pomieści 108 mieszkań: 11 jedno- (28-29 mkw.), 54 dwu- (38-50 mkw.), 29 trzy- (47-66 mkw.), 12 cztero- (68-94 mkw.) oraz 2 pięciopokojowe (100 mkw.). Do wszystkich będą przynależeć ogródki, loggie lub balkony. Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,64-3,49 m. Ofertę uzupełnią cztery lokale usługowe. Ponadto Agena Development zaplanowała garaż podziemny (istnieje możliwość zainstalowania stacji ładowania pojazdów elektrycznych), dziedziniec, windę, rowerownię/wózkarnię, stojaki na rowery, a także ochronę i monitoring.
Więcej wizualizacji w galerii.
REKLAMA

Nowości na Pradze-Północ

Na Szmulowiźnie zainwestował też SMP Invest Sp. z o.o. Sp. k. Realizuje tu budynek wielorodzinny Białostocka 59. Znajdzie się w nim przeszło 30 mieszkań o metrażach do 75 mkw. O szczegółach pisaliśmy w maju.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
Deweloperzy stawiają także na inne rejony Pragi-Północ. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy, że Eiffage Immobiler Polska Sp. z o.o. ruszył z projektem Stalowa 27. To sześciopiętrowa, nowa kamienica z 60 lokalami mieszkalnymi. Wśród nich są dwupoziomowe apartamenty o powierzchniach do 91 mkw. Na parterze znajdzie się miejsce na usługi.
materiały inwestora
W październiku informowaliśmy także o inwestycji na Pelcowiźnie. Realizuje ją Mostostal S.A. Home Factory będzie kilkuetapowym osiedlem. W pierwszej fazie powstaje sześciopiętrowy budynek wielorodzinny z niespełna 200 mieszkaniami. Metraże sięgają 60 mkw.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA