Wrocław: Remont kamienic przy Wyszyńskiego droższy o miliony złotych. Znamy wykonawcówfot. investphoto.pl

Wrocław: Remont kamienic przy Wyszyńskiego droższy o miliony złotych. Znamy wykonawców

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Rewitalizacja pięciu zabytkowych budynków na Ołbinie miała kosztować niespełna 13 milionów złotych. Firmy oczekiwały jednak w sumie o ponad 4 mln zł więcej. Magistrat przystał na ich propozycje, ponieważ już drugi raz próbował znaleźć wykonawców. Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze jedno postępowanie.
Urzędnicy rozstrzygnęli 17, 18 oraz 21 maja pięć przetargów na kompleksowy remont sąsiadujących ze sobą kamienic przy ulicy Wyszyńskiego. Do każdego postępowania zgłosił się wyłącznie jeden uczestnik – w sumie dwa przedsiębiorstwa. Oba zapewniły siedmioletni okres gwarancji.
Firma AWM Budownictwo S.A. zajmie się remontem obiektów znajdujących się pod numerami 66, 68 oraz 70. Za prace związane z pierwszym z nich otrzyma 3 mln 356 tys. zł, przy czym magistrat planował wydać 2 mln 601 tys. zł. Drugi wyremontuje za 3 mln 348 tys. zł. Urzędnicy chcieli przeznaczyć na ten cel 2 mln 210 tys. zł. Najwięcej będzie kosztowała rewitalizacja trzeciego budynku – 3 mln 814 tys. zł zamiast 2 mln 837 tys. zł.
fot. investphoto.pl
Drugim przedsiębiorstwem, które wyraziło chęć odrestaurowania części kamienic przy Wyszyńskiego, jest Remos s.c. D. Moskowski, K. Moskowska. Zajmie się tymi mieszczącymi się pod numerami 62 i 64. Za remont każdej z nich oczekiwała 3 mln 389 tys. zł. Miasto zamierzało wydać odpowiednio 2 mln 736 tys. zł oraz 2 mln 541 tys. zł.
Rewitalizację przejdzie jeszcze kamienica przy ul. Wyszyńskiego 60. Urzędnicy jednak już drugi raz nie zdołali rozstrzygnąć przetargu. Za pierwszym razem oferta okazała się zbyt wysoka, a tym razem nie zgłosił się żadnej zainteresowany.
fot. investphoto.pl
REKLAMA

Remonty gotowe za niespełna rok

Wszystkie kamienice przeznaczone do remontu są wpisane do gminnej ewidencji zabytków – zostały wybudowane około 1905 roku. Liczą pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Powierzchnia użytkowa mieszkań mieszczących się w każdym z nich wynosi ponad 1000 mkw.
Zakres prac jest bardzo szeroki i zbliżony w przypadku wszystkich budynków. O jego szczegółach oraz o ofertach zgłoszonych w ramach pierwszych przetargów pisaliśmy w marcu. Wykonawcy będą mieli czas na wykonanie części robót do 30 października, a pozostałych – 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
fot. investphoto.pl

Duże zmiany na Ołbinie

Deweloperzy szykują duże zmiany w tej części miasta. Rewitalizację mają przejść przynajmniej trzy charakterystyczne obiekty na Ołbinie. W kwietniu informowaliśmy o planowanej sprzedaży dawnego szpitalu przy ul. Bujwida. W tym samym miesiącu pisaliśmy również o nowym właścicielu piekarni Mamut. W marcu natomiast opisywaliśmy szczegóły remontu kamienicy przy alei Jana Matejki i utworzenia w niej apartamentów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA