DODAJ

Wrocław: Inwestor przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Oławskim

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Inwestor przebuduje zabytkową
Mariusz Bartodziej
2018-04-17 09:19:50
Spółka Hercena 7 GB planuje przeznaczyć na cele mieszkalne Dom Słuchacza Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przy ulicy Worcella. Kupiła go w ubiegłym roku za ponad 3 mln zł.

Hercena 7 GB Sp. z o.o. Sp. k., zależna od działającej na rynku energetycznym wrocławskiej firmy GB Sp. z o.o., złożyła 14 marca wniosek o pozwolenie na remont i przebudowę budynku przy ul. Worcella 9a na lokale mieszkalne. Jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Znajduje się na działce o powierzchni prawie 1,3 tys. mkw.

UM Wrocławia


Inwestor nie zdradza na razie szczegółów inwestycji.

Jesteśmy w trakcie ustalania działań strategicznych i marketingowych, w związku z czym nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na pańskie pytania – mówi nam Daniel Binko z GB Sp. z o.o.

Hercena 7 GB ma doświadczenie w rewitalizacji kamienic. Odrestaurowała już tę przy ul. Hercena 7, także na Przedmieściu Oławskim, pochodzącą z 1880 roku. Planuje również budowę osiedla przy ul. Iwaszkiewicza na Wojszycach, o czym pisaliśmy w kwietniu.

materiały inwestora


Nieruchomość warta ponad 3 miliony

Urząd marszałkowski przetarg na sprzedaż kamienicy przy ul. Worcella 9a rozstrzygnął w maju 2017 roku. Hercena 7 GB jako jedyna zainteresowała się kupnem obiektu wpisanego do gminnej ewidencji zabytków. Zaoferowała 3 mln 80 tys. zł.

Dotychczas sześciokondygnacyjny budynek pełnił funkcję edukacyjną – znajduje się w nim Dom Słuchacza Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Jego powierzchnia całkowita wynosi ponad 2,1 tys. mkw., a użytkowa – blisko 1,5 tys. mkw. Plan miejscowy przewiduje w tej lokalizacji zabudowę mieszkaniowo-usługową.

Zmiany na osiedlu

Na Przedmieściu Oławskim przybywa coraz więcej inwestycji. Duże zmiany szykują się przy ulicy Krakowskiej. Atal S.A. planuje budowę ponad 250 lokali inwestycyjnych w 2 budynkach, o czym informowaliśmy w lutym, a inny deweloper chce zrealizować w miejsce części kompleksu dawnego Browaru Haasego osiedle wielorodzinne, o czym pisaliśmy w styczniu.

Miasto natomiast planuje remont oficyn w dwóch lokalizacjach i utworzenie w nich Centr Aktywności Lokalnej. Szczegóły tego przedsięwzięcia opisywaliśmy na początku kwietnia.