DODAJ

Wrocław: Miasto sprzeda zabytkową oficynę na Przedmieściu Oławskim. Konserwator oczekuje rewitalizacji

Kamienice i zabytki / Wrocław
Wrocław: Miasto sprzeda zabytkową
Mariusz Bartodziej
2019-10-30 08:53:06
Urzędnicy dzielą działkę zlokalizowaną przy ulicy Kniaziewicza. Część sprzedadzą, a resztę zostawią w zasobie gminy. Przetarg zaplanowali na przyszły rok.

Magistrat dodał 23 października do swojej oferty nieruchomość położoną przy ul. Kniaziewicza 17a na Przedmieściu Oławskim. Nie ustalił jeszcze ceny wywoławczej. Przetarg ogłosi pod koniec pierwszej połowy 2020 roku.

UM Wrocławia


Powierzchnia działki nr 58/11 wynosi 1 775 mkw. Urzędnicy wydzielą z niej parcelę o pow. około 465 mkw. (przeznaczoną do zbycia). Mieszczą się na niej obiekt usługowy i przylegający do niego budynek mieszkalny (oficyna jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków). Zgodnie z wytycznymi miejskiego konserwatora zabytków powinien zostać wyremontowany lub odbudowany. Nieruchomość jest przeznaczona w planie miejscowym pod zabudowę wielorodzinną, uzupełnioną (na 1 kondygnacji) usługami. Inwestor będzie musiał zapewnić co najmniej 1,2 miejsca parkingowego na każde mieszkanie oraz jedno na 35 mkw. pow. użytkowej części usługowej.

Pozostały obszar działki nr 58/11, w tym ten zazieleniony, pozostanie niezabudowany w zasobach gminy. Miasto zaplanowało rozbiórkę istniejących obiektów gospodarczych.

UM Wrocławia

UM Wrocławia


Co z nowym budynkiem mieszkalnym po sąsiedzku?

Tuż obok może powstać nowa inwestycja mieszkaniowa Trakcja PRKiI S.A. starała się od 2017 roku o pozwolenie na budowę przy ul. Kniaziewicza 19 (mieści się tam jej biuro) budynku mieszkalnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Uzyskała je 30 maja ubiegłego roku. Nie odpowiada na nasze pytania o stan przygotowań przedsięwzięcia.

fot. investphoto.pl


Kamienica na sprzedaż i nowa hala sportowa

Miasto szykuje do sprzedaży jeszcze jedną nieruchomość w okolicy, o czym donosiliśmy w ubiegłym miesiącu. Chodzi o pięciokondygnacyjną kamienicę mieszkalno-usługową przy ul. Haukego-Bosaka. Jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków.

UM Wrocławia


Magistrat planuje też własną inwestycję przy tej ulicy. Zarząd Inwestycji Miejskich szuka wykonawcy bloku sportowego dla LO nr XIII. Na razie istnieje tam asfaltowe boisko. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

materiały inwestora