Miasto szykuje się do przebudowy Wyszyńskiego. Pojedzie tamtędy tramwaj

Miasto szykuje się do przebudowy Wyszyńskiego. Pojedzie tamtędy tramwaj

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Miejscy urzędnicy zlecili architektom opracowanie koncepcji przebudowy sporego fragmentu odcinka ulicy Wyszyńskiego - między skrzyżowaniem z Sienkiewicza a mostami Warszawskimi. Choć to na razie jedynie pomysł, to projekt jest mocno rewolucyjny - zakłada, że na tej trasie będzie kursował tramwaj.

Koncepcję przebudowy ulicy Wyszyńskiego zleciła miejska spółka Wrocławskie Inwestycje, która zajmuje się budową i remontami infrastruktury drogowej w naszym mieście. Projekt modernizacji Wyszyńskiego wykonała wrocławska firma Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS Projekt. Koncepcja przebudowy ulicy Wyszyńskiego zakłada jej generalny remont od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Jedności Narodowej.

Zaprojektowano tam ulicę klasy „Z” z dwoma pasami ruchu w kierunku północnym i jednym pasem ruchu w kierunku centrum miasta, dwutorową linią tramwajową wydzieloną z jezdni i zintegrowanymi przystankami tramwajowo-autobusowymi.

Urzędnicy zaznaczają jednak, że choć wizualizacje robią wrażenie, to plansze są jedynie koncepcją przebudowy tej drogi i nie oznaczają, że właśnie taki wygląd będzie ona miała w rzeczywistości.


– To pewien pomysł na zagospodarowanie w przyszłości tej ulicy, rozważamy by kursował tam tramwaj. Jednak podkreślam, że to jedynie koncepcja, którą teraz będą musieli przestudiować urzędnicy oraz inne jednostki miejskie. A dopiero, gdy odpowiednie gremia ją zaakceptują, będzie ona miała szansę być wcielona w życie – zaznacza Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje. 


Kiedy w takim razie będziemy mogli pojechać przebudowaną ulicą Wyszyńskiego? Tego nie wiadomo. Z naszych ustaleń wynika, że droga nie zostanie raczej wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Wrocławia na lata 2014-2020. To nie wyklucza jeszcze realizacji tej inwestycji w najbliższej przyszłości, ale sprawia, że będzie ona realna najwcześniej za kilka lat.

Jest więc nikła szansa, że wkrótce nie będziemy musieli jeździć pozapadaną i nierówną, poniemiecką kostką brukową na Wyszyńskiego, a w rejon parku im. Stanisława Tołpy dowiezie nas tramwaj MPK. Koncepcja jak widać jest, ale w wydrenowanym przez inwestycje przed Euro miejskim budżecie próżno teraz szukać pieniędzy na takie przebudowy ważnych arterii miasta.

REKLAMA
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA