Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska – blisko 300 mieszkań na wynajem powstaje przy Odrze źródło: materiały inwestora

Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska – blisko 300 mieszkań na wynajem powstaje przy Odrze

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Pierwotnie Echo Investment planowało zrealizować przy ulicy Dmowskiego niemal 190 lokali mieszkalnych. Projekt przejęła jednak platforma Resi4Rent. Buduje od lipca dwa budynki z 270 mieszkaniami na długoterminowy wynajem o średniej powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych. Mieszkańcy zamówią przez aplikację usługi sprzątania, prasowania, czy prania.
Echo Investment S.A. kupiło działki nr 3/28 oraz 3/29 na Kępie Mieszczańskiej, o łącznej powierzchni 8,1 tys. mkw., we wrześniu 2015 roku. Zapłaciło Agencji Mienia Wojskowego 8 mln 585 tys. zł. Jak informowaliśmy w marcu ubiegłego roku, planowało budowę dwóch sześciokondygnacyjnych budynków z 186 mieszkaniami i 224 miejscami postojowymi.
Materiały inwestora
Projekt przejęła jednak we wrześniu platforma mieszkań na wynajem Resi4Rent, jako inwestor, operator i zarządca (kielecki deweloper ma w niej 30% udziałów). Transakcja objęła też drugą inwestycję we Wrocławiu, przy ul. Rychtalskiej (300 mieszkań), a także w Łodzi (200) i Warszawie (450). Resi4Rent zamierza wybudować do 2023 roku co najmniej 5 tys. lokali, a docelowo nawet 10 tys.
fot. Jakub Zazula

Mieszkania na wynajem gotowe w przyszłym roku

Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska powstaje przy ul. Dmowskiego od lipca 2018 roku. Inwestycja będzie gotowa w styczniu 2020. Złożą się na nią dwa sześciokondygnacyjne budynki ze wspólną halą garażową, o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 9 264 mkw. Znajdzie się w nich 269 lokali na długoterminowy wynajem. Ich średnia pow. wyniesie 34,3 mkw. Będą dostępne w układach jedno- (119), dwu- (126) i trzypokojowym (24). Ceny mają być "średnio-rynkowe".
materiały inwestora
Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 224 miejsca parkingowe (200 podziemnych i 24 naziemne). Skorzystają za pomocą aplikacji mobilnej z pakietu rozmaitych dodatkowych usług. Na początek będzie to m.in. sprzątanie, pranie i prasowanie.
Za projekt odpowiada MFA Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą jest PORR S.A.
REKLAMA
Więcej wizualizacji w galerii.

Kępa Mieszczańska dalej w rozbudowie

W sąsiedztwie inwestycji Resi4Rent powstaje osiedle Kępa Mieszczańska. Milart Sp. z o.o. oferuje w dwóch budynkach przeszło 450 mieszkań. Mają być gotowe w tym roku. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.
fot. Jakub Zazula
Za to w lutym donosiliśmy o dwóch nowych projektach w innej części wyspy. Najpierw informowaliśmy o planach Dom Development S.A. W miejsce dawnych koszar policyjnych powstają apartamenty Księcia Witolda. Inwestycja obejmie także rewitalizację bulwaru.
Materiały inwestora
Następnie pisaliśmy o Kamienicach Księcia Witolda. Za to przedsięwzięcie odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. Inwestor zaplanował oprócz renowacji zabytkowych budynków także dobudowę.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA