DODAJ

Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska – blisko 300 mieszkań na wynajem powstaje przy Odrze [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska
Mariusz Bartodziej
2019-04-23 15:59:01
Pierwotnie Echo Investment planowało zrealizować przy ulicy Dmowskiego niemal 190 lokali mieszkalnych. Projekt przejęła jednak platforma Resi4Rent. Buduje od lipca dwa budynki z 270 mieszkaniami na długoterminowy wynajem o średniej powierzchni ponad 30 metrów kwadratowych. Mieszkańcy zamówią przez aplikację usługi sprzątania, prasowania, czy prania.

Echo Investment S.A. kupiło działki nr 3/28 oraz 3/29 na Kępie Mieszczańskiej, o łącznej powierzchni 8,1 tys. mkw., we wrześniu 2015 roku. Zapłaciło Agencji Mienia Wojskowego 8 mln 585 tys. zł. Jak informowaliśmy w marcu ubiegłego roku, planowało budowę dwóch sześciokondygnacyjnych budynków z 186 mieszkaniami i 224 miejscami postojowymi.

Materiały inwestora
Materiały inwestora


Projekt przejęła jednak we wrześniu platforma mieszkań na wynajem Resi4Rent, jako inwestor, operator i zarządca (kielecki deweloper ma w niej 30% udziałów). Transakcja objęła też drugą inwestycję we Wrocławiu, przy ul. Rychtalskiej (300 mieszkań), a także w Łodzi (200) i Warszawie (450). Resi4Rent zamierza wybudować do 2023 roku co najmniej 5 tys. lokali, a docelowo nawet 10 tys.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula


Mieszkania na wynajem gotowe w przyszłym roku

Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska powstaje przy ul. Dmowskiego od lipca 2018 roku. Inwestycja będzie gotowa w styczniu 2020. Złożą się na nią dwa sześciokondygnacyjne budynki ze wspólną halą garażową, o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań 9 264 mkw. Znajdzie się w nich 269 lokali na długoterminowy wynajem. Ich średnia pow. wyniesie 34,3 mkw. Będą dostępne w układach jedno- (119), dwu- (126) i trzypokojowym (24). Ceny mają być "średnio-rynkowe".

materiały inwestora
materiały inwestora


Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 224 miejsca parkingowe (200 podziemnych i 24 naziemne). Skorzystają za pomocą aplikacji mobilnej z pakietu rozmaitych dodatkowych usług. Na początek będzie to m.in. sprzątanie, pranie i prasowanie.

Za projekt odpowiada MFA Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą jest PORR S.A.

Więcej wizualizacji w galerii.

Kępa Mieszczańska dalej w rozbudowie

W sąsiedztwie inwestycji Resi4Rent powstaje osiedle Kępa Mieszczańska. Milart Sp. z o.o. oferuje w dwóch budynkach przeszło 450 mieszkań. Mają być gotowe w tym roku. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Za to w lutym donosiliśmy o dwóch nowych projektach w innej części wyspy. Najpierw informowaliśmy o planach Dom Development S.A. W miejsce dawnych koszar policyjnych powstają apartamenty Księcia Witolda. Inwestycja obejmie także rewitalizację bulwaru.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Następnie pisaliśmy o Kamienicach Księcia Witolda. Za to przedsięwzięcie odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie Castellum Sp. z o.o. Inwestor zaplanował oprócz renowacji zabytkowych budynków także dobudowę.

Materiały inwestora
Materiały inwestora