Wrocław: Kępa Park – właściciel ferm drobiu buduje na Kępie Mieszczańskiej mieszkania i mikroapartamenty źródło: materiały inwestora

Wrocław: Kępa Park – właściciel ferm drobiu buduje na Kępie Mieszczańskiej mieszkania i mikroapartamenty

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Za inwestycję w rejonie ulic Dmowskiego i Mieszczańskiej na Nadodrzu odpowiada spółka ATC Development. Fermy Drobiu Woźniak odkupiły teren od Agencji Mienia Wojskowego za ponad 15 milionów złotych. Na parterze zrealizują, zamiast usług, blisko 50 mikroapartamentów, a na wyższych kondygnacjach niemal 150 mieszkań.
ATC Development Sp. z o.o., spółka należąca do Zbigniewa Woźniaka, zakończył realizację wieloetapowej inwestycji Śródmieście odnowa i ruszył z kolejną. Prowadzi już od tego miesiąca budowę przy ul. Dmowskiego 21 na Kępie Mieszczańskiej na Nadodrzu. Planuje zakończyć ją w III kwartale 2021 roku. Sprzedaż ma ruszyć z początkiem przyszłego roku. Ceny mieszkań będą zaczynały się od 9 500 zł/mkw. Projekt przygotowała wrocławska pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.
fot. Mariusz Bartodziej

Mikroapartamenty na parterze, mieszkania na piętrach

Kępa Park to sześciopiętrowy (południową część obniżono do czterech) budynek ze 148 mieszkaniami: jedno- (28-31 mkw.), dwu- (32-49 mkw.) i trzypokojowymi (61-77 mkw.). Ponadto na parterze powstanie, zamiast usług, recepcja i 47 mikroapartamentów (w większości dwuosobowych, o metrażach 16-27 mkw.) z łazienkami i aneksami kuchennymi. Będą prowadzić do nich osobne wejścia. Do wszystkich lokali przewidziano ogródki (mikroapartamenty) lub balkony (mieszkania).
Nad parterem zaprojektowano strop obwodowy, we fragmentach spełniający funkcję balkonów, ale również funkcję zadaszenia wejść oraz funkcję wizualnie domykającą elewację – mówi architekt Artur Szczepaniak.
Obiekt zaprojektowano na planie litery C, co umożliwiło stworzenie wewnętrznego dziedzińca. Wokół inwestycji pojawią się też drogi, chodniki, oświetlenie i nowa zieleń. Mieszkańcy skorzystają z 204 miejsc parkingowych w dwupoziomowym garażu podziemnym, komórek lokatorskich i rowerowni.

Działki warte dwa razy więcej

AMW sprzedała teren o powierzchni 8 533 mkw. w lutym ubiegłego roku. Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł. Zgłosiło się siedmiu chętnych. Podczas licytacji padło 27 postąpień, które sięgały jednorazowo nawet 500 tys. zł. Fermy Drobiu Woźniak przebiły cenę wywoławczą ponad dwukrotnie i zapłaciły 15,5 mln zł.
Nieruchomość była częścią dawnego wojskowego kompleksu warsztatowo-magazynowego. Wśród budynków był obiekt szkoleniowy, który do grudnia 2015 roku służył klubowi WKS Śląsk Wrocław jako hala zapaśnicza. W przypadku jednego z magazynów, zgodnie z planem miejscowym, "należy zachować bryłę budynku, wysokość oraz historyczne podział i detale elewacji".
REKLAMA
Fermy Drobiu Woźniak rozpoczęły w czerwcu zeszłego roku starania o zgodę na rozbiórkę trzech obiektów budowlanych wraz z ogrodzeniem, a w grudniu – na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 53 213 metrów sześciennych. W tym miesiącu złożyły projekt zamienny dotyczący obiektu wielorodzinnego z usługami hotelarskimi w parterze.
Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.
Agencja Mienia Wojskowego

Zabytek dla Archicomu i mieszkania na wynajem

W tym roku, w czerwcu, AMW także sprzedała jedną nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej. Oczekiwała za teren o powierzchni przeszło 1,3 ha 16,1 mln zł. Archicom S.A., jako jeden z dziewięciu zainteresowanych, zaoferował ponad 40 mln zł. Zamierza zrealizować inwestycję mieszkaniowo-usługową na niespełna 400 lokali. W planach musi uwzględnić zagospodarowanie zabytkowego budynku dawnej stajni 2 regimentu artylerii polowej.
fot. Jakub Zazula
Za to już końca budowy dobiega osiedle Resi4Rent Wrocław Kępa Mieszczańska. W dwóch budynkach znajdzie się prawie 300 mieszkań na wynajem o średniej powierzchni ponad 34 mkw. Najemcy skorzystają za pomocą aplikacji mobilnej z pakietu rozmaitych dodatkowych usług. Na początek będzie to m.in. sprzątanie, pranie i prasowanie. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA