[Wrocław] Drugie życie Kępy Mieszczańskiej. Nowe mieszkania rosną tam jak grzyby po deszczu.

[Wrocław] Drugie życie Kępy Mieszczańskiej. Nowe mieszkania rosną tam jak grzyby po deszczu.

REKLAMA

Do niedawna zapomniana i odgrodzona od reszty miasta Kępa Mieszczańska właśnie – na naszych oczach – zyskuje drugie życie. To wszystko dzięki mnożącym się tam nowym inwestycjom deweloperskim z których na szczególną uwagę zasługuje Wyspa Mieszczańska.


Od kilku lat obserwujemy renesans wrocławskiej Kępy Mieszczańskiej, czyli położonej w samym sercu miasta wyspy odrzańskiej, do niedawna kojarzonej głównie z niedostępnymi dla zwykłych śmiertelników terenami wojskowymi.


To wyjątkowe miejsce, położone nieopodal Rynku i oferujące bezpośredni dostęp do niezwykle bogatej oferty kulturalnej, rozrywkowej czy handlowej, a jednocześnie gwarantujące – dzięki bliskości terenów zielonych i nadodrzańskich bulwarów – spokój i chwilę wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku.


Kępa Mieszczańska właśnie zyskuje drugie życie dzięki pojawiającym się jak grzyby po deszczu nowym osiedlom mieszkalnym. Wkrótce to właśnie ta wyspa ma szansę stać się prawdziwym centrum stolicy Dolnego Śląska.


W ostatnim czasie przy samej tylko ulicy Dmowskiego powstało kilka inwestycji mieszkaniowych – swoje budynki stawia tam m.in. Rafin, Atal czy Mota-Engil. Jednak jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się zainwestować na Kępie Mieszczańskiej jest Dom-Invest, czyli spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa, powołana przez Agencję Mienia Wojskowego w 1999 roku.


Komfortowe mieszkania w przystępnej cenie

W wybudowanym przez Dom-Invest sześciopiętrowym obiekcie, nazwanym Wyspa Mieszczańska, powstało 108 mieszkań o – jak zapewnia deweloper – starannie przemyślanym rozkładzie i zróżnicowanym metrażu.


– Znajdują się tu lokale o powierzchni od 43 do 61 metrów kwadratowych, popularne mieszkania typu studio, mieszkania dwupokojowe i przestronne, cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkania trzypokojowe. Każde z wygodnym pokojem dziennym oraz widną kuchnią w formie aneksu z możliwością całkowitego zamknięcia. Wszystkie mieszkania wyposażone są w balkon – wyliczają przedstawiciele Dom-Invest.


Komfortowe lokale wykończono przy użyciu wysokiej jakości materiałów, a mieszkańcy będą mogli korzystać także z parkingu podziemnego i miejsc postojowych na parterze. A to wszystko za bardzo atrakcyjną cenę.


Na tym nie koniec

Warto zwrócić uwagę, że na obecnie powstających na Kępie Mieszczańskiej budynkach mieszkalnych się nie skończy, bo Agencja Mienia Wojskowego wciąż dysponuje terenami o łącznej powierzchni niemal 10 hektarów, na których – dzięki uchwalonemu w 2013 roku miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego – będą mogły powstać kolejne inwestycje mieszkaniowe.


Przyszli właściciele lokali nie muszą też martwić się o ciepło w swoich mieszkaniach – firma Fortum właśnie zakończyła prace związane z podłączeniem obszaru Kępy Mieszczańskiej do miejskiej sieci ciepłowniczej.


– Wrocław należy do najprężniej rozwijających się miast w Polsce, dlatego deweloperzy są zainteresowani budową domów wielorodzinnych w dotychczas niezagospodarowanych, atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak Kępa Mieszczańska. Dzięki podłączeniu tego terenu do naszej sieci budynki zyskają dostęp do ciepła sieciowego, co oznacza, że będą mogły być ogrzewane w najbardziej efektywny i przyjazny dla środowiska sposób – tłumaczy Jacek Uhryn z Fortum.


Według szacunków przedstawicieli fińskiej firmy, łączne zapotrzebowanie na moc cieplną Kępy Mieszczańskiej będzie oscylowało w granicach 10-11 MW, co oznacza, że ciepło trafi do około 4 tysięcy przyszłych mieszkańców.


To wszystko sprawia, że Kępa Mieszczańska staje się aktualnie najatrakcyjniejszą lokalizacją w naszym mieście, oferującą swoim mieszkańcom wszystko, czego potrzeba do komfortowego życia.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...