Kępa Mieszczańska – tu wojsko buduje mieszkania i sprzedaje tereny pod kolejne inwestycje

Kępa Mieszczańska – tu wojsko buduje mieszkania i sprzedaje tereny pod kolejne inwestycje

Wrocław
REKLAMA

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała niedawno kilka nieruchomości na Kępie Mieszczańskiej, na których deweloperzy wybudują mieszkania. Ale wojsko nie ogranicza się tylko do tej roli – powołana przez AMW spółka Dom-Invest sama zrealizowała tam inwestycję mieszkaniową. Mowa o Wyspie Mieszczańskiej przy ulicy Dmowskiego we Wrocławiu.


 

To nie koniec dobrych wiadomości, bo wkrótce nowych mieszkań pojawi się tam jeszcze więcej. Wszystko za sprawą pozytywnie rozstrzygniętych na początku marca przez Agencję Mienia Wojskowego dwóch przetargów na sprzedaż atrakcyjnych nieruchomości położonych na Kępie.

 

Na pierwszy z zakończonych sukcesem przetargów wystawiono dwie działki o łącznej powierzchni blisko 0,81 hektara. Zwycięzca licytacji – wrocławska firma ICG Invest – zapłaci za nie 8 mln 686 tys. złotych, czyli 86 tys. więcej niż wynosiła ich cena wywoławcza.

 

Przedmiotem kolejnej licytacji były dwie pozycje. Większa, obejmująca dwie działki o powierzchni ponad 0,70 ha, z ceną wyjściową sięgającą 7 mln 900 tys. złotych. Drugą pozycję stanowiła działka wyceniona na 5 mln 900 tys. złotych. Obie trafiły w ręce Archicomu.

 

Zgodnie z zapisami planistycznymi nieruchomości można przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, usługi, a w niewielkiej części na projekty związane sportem oraz bulwary.

 

– Sprzedaż pierwszych działek na Kępie to bardzo ważny sygnał dla rynku, który pokazuje, że jest to miejsce, które ma potencjał i gdzie naprawdę warto inwestować. Liczymy, że dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć nabywców na pozostałe działki – podkreśla p.o. prezes AMW Ilona Kowalska.

 

Wojskowi tłumaczą, że zachętą dla inwestorów był nie tylko aktualny plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez miasto w czerwcu 2013 roku, ale również ostatnie działania agencji. W trosce o podkreślenie biznesowych walorów Kępy, AMW wspólnie z dostawcami mediów opracowywała plany sieci wodnej i kanalizacyjnej, przyłączenia nieruchomości do linii ciepłowniczej oraz energetycznej.

 

REKLAMA

Wojsko też buduje

Wojsko jednak nie tylko sprzedaje swoje tereny na Kępie Mieszczańskiej, ale też samemu tam inwestuje.


Jedyną zagospodarowaną dotychczas działką na należącej do wojska części wrocławskiej wyspy jest bowiem nieruchomość, którą w lipcu 2010 roku kupił Dom-Invest. To spółka ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa, powołana przez Agencję Mienia Wojskowego.

 

Dom-Invest przy ulicy Dmowskiego wybudował Wyspę Mieszczańską – na sześciu kondygnacjach budynku znajduje się 108 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni oraz lokal usługowy na parterze.

 

– Mając na uwadze najwyższy komfort i bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców, wszystkie tereny wokół budynku starannie zaaranżowano, a osiedle ogrodzono – zapewnia deweloper.

 

Znajdują się tam lokale o powierzchni od 44 do 62 metrów kwadratowych – popularne mieszkania typu studio, mieszkania dwupokojowe i przestronne, cieszące się dużym zainteresowaniem mieszkania trzypokojowe. Każde z wygodnym pokojem dziennym oraz widną kuchnią w formie aneksu z możliwością całkowitego zamknięcia. Wszystkie mieszkania wyposażone są w balkon.

 

Deweloper zdecydował się również na nowatorskie rozwiązanie jeśli chodzi o miejsca parkingowe. Na poziomie -1 znajdą się bowiem 82 specjalne platformy, na których kierowcy będą mogli parkować swoje samochody.


Ponadto w garażu naziemnym będzie 16 miejsc parkingowych, pojawią się też trzy garaże pojedyncze i trzy podwójne, zamykane bramą.

Niebagatelną rolę dla przyszłych mieszkańców Wyspy Mieszczańskiej odgrywa znakomita lokalizacja tej inwestycji, informacja o atrakcyjności inwestycji dla osób, które kupują mieszkania w celach inwestycyjnych. Świetna lokalizacja dla studentów ze względu na bliskość Uniwersytetu Wrocławskiego i innych Uczelni.  Bliskość Rynku zapewnia bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową, a najlepsze wrocławskie restauracje są w zasięgu ręki.

 

Nie brakuje też atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu – wokół znajduje się sporo klubów fitness czy terenów zielonych doskonale nadających się do rekreacji na świeżym powietrzu.


W najbliższej okolicy jest wszystko, czego potrzeba do komfortowego życia – są i szkoły, i przedszkola, i centra handlowe, i lokale usługowe. To również miejsce świetnie skomunikowane z resztą miasta – liczne linie autobusowe czy tramwajowe gwarantują szybki i bezproblemowy dojazd w najbardziej nawet odległe zakątki Wrocławia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA