Kępa Mieszczańska: dwóch deweloperów szykuje się do inwestycji na powojskowych terenachźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Kępa Mieszczańska: dwóch deweloperów szykuje się do inwestycji na powojskowych terenach

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W ostatnich dniach zeszłego roku dwóch deweloperów złożyło wnioski o pozwolenie na budowę mieszkań na Kępie Mieszczańskiej. Chodzi o powojskowe tereny kupione od Agencji Mienia Wojskowego.
REKLAMA
28 grudnia 2016 roku wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Dmowskiego złożyło Echo Property 4, czyli spółka-córka Echo Investment. Ten jeden z największych deweloperów w kraju we wrześniu 2015 roku kupił od AMW dwie działki (3/28 i 3/29) na Kępie Mieszczańskiej za 8 mln 585 tys. złotych.
 Zakładamy, że realizację inwestycji zaczniemy w II kwartale  tłumaczy portalowi InvestMap.pl Paweł Słupski z Echo Investment.
Echo stawia na Wrocław

Dodajmy, że Echo Investment ma w planach rozpoczęcie dwóch innych inwestycji mieszkaniowych w stolicy Dolnego Śląska

Pierwsza to przedsięwzięcie przy ulicy Gdańskiej nieopodal placu Grunwaldzkiego. Projekt zakłada adaptację budynku byłej przychodni na cele mieszkaniowe plus nowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z garażem podziemnym.
Budowa powinna rozpocząć się w pierwszej połowie bieżącego roku i skończyć w drugiej połowie 2018 roku. Ma tam powstać około 4 tys. metrów kwadratowych mieszkań.Z kolei przy ulicy Rychtalskiej Echo planuje dwuetapową inwestycję.

To projekt powstający w miejscu, które zmieni się radykalnie – bo przecież miasto inwestuje w ten obszar. My jesteśmy nad linią brzegową na styku z bulwarami. Od strony bulwarów budujemy budynek mieszkaniowy, a w głębi działki – budynek mieszkaniowy na wynajem. Nasze budynki wraz z budynkami sąsiadów będą tworzyły nową jakość tego miejsca – zapewnia Paweł Słupski.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszą połowę 2017 roku, a zakończenie – na drugą połowę 2018 roku.

Kępa Mieszczańska i WUWA

Drugi z deweloperów, który przymierza się rozpoczęcia swojej inwestycji na Kępie Mieszczańskiej to Milart, który 30 grudnia 2016 roku złożył wniosek o pozwolenie na budowę trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Milart w grudniu 2015 roku kupił od wojska dwie działki (3/23 i 3/24) za 10 mln 202 tys. złotych.

Ten sam deweloper kupił także jesienią zeszłego roku dawny akademik przy ulicy Tramwajowej, który powstał w ramach wystawy WUWA. Milart za zabytkowy obiekt zapłacił 6,4 mln złotych.Wojsko sprzedaje swoje tereny 

Przypomnijmy, w 2015 roku AMW pozytywnie rozstrzygnęła siedem przetargów, a działki kupiło w sumie sześciu deweloperów, którzy wybudują tam mieszkania.

Oprócz Milartu i Echo, swoje inwestycje przeprowadzi tam ICG Invest, Archicom, ATAL i Rafin Developer.W zasobie Agencji Mienia Wojskowego pozostaje aktualnie 26 działek na Kępie Mieszczańskiej, o łącznej powierzchni 9,3085 hektara.

Obecnie trwają jeszcze prace koncepcyjne w zakresie zagospodarowania pozostałych w naszym zasobie nieruchomości zlokalizowanych  na terenie Kępy Mieszczańskiej – tłumaczyła niedawno portalowi InvestMap.pl Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA