Wrocław: AMW sprzedaje jedną z ostatnich działek na Kępie Mieszczańskiejźródło: Investphoto.pl

Wrocław: AMW sprzedaje jedną z ostatnich działek na Kępie Mieszczańskiej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowego właściciela nieruchomości położonej w północnej części nadodrzańskiej wyspy mamy poznać za dwa miesiące. Będzie mógł zrealizować zabudowę usługową. Przedtem wyburzy dawne koszary.
Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła 6 sierpnia przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Mieszczańskiej na Nadodrzu (północna część wyspy, tuż przy terenie pod park). Odbędzie się 8 października. Cena wywoławcza wyniesie 5 mln 500 tys. zł. O planie zbycia tej posesji informowaliśmy w czerwcu.
Powierzchnia działki nr 3/25 to 5 049 mkw. Znajdują się na niej byłe obiekty wojskowe w złym stanie technicznym: dawne koszary (dwukondygnacyjne o powierzchni użytkowej 1 024 mkw., nieużytkowane) oraz wiaty magazynowe.
Agencja Mienia Wojskowego

Hotel, biura, marina?

Teren jest przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przede wszystkim pod usługi (obiekty hotelowe, biura, rozrywkę, gastronomię lub handel detaliczny o pow. sprzedaży do 2 00 mkw.), a dodatkowo m.in. pod mariny, pasażerskie porty i przystanie oraz widowiskowe budynki kultury. Inwestor może zabudować 80% pow. posesji. Budowle mają mieć 10-16 m wysokości. Od strony ul. Mieszczańskiej jest przewidziany szpaler drzew.
Obowiązuje zachowanie i wyeksponowanie na terenie  lub w obiekcie budowlanym zarysu obszarów dawnych bastionów – reliktów zabytkowej architektury obronnej – czytamy w ogłoszeniu.
Więcej zdjęć w galerii.
REKLAMA

Nowe mieszkania i park

W ostatnim czasie kolejne powojskowe parcele na Kępie Mieszczańskiej przeszły w ręce deweloperów. AMW sprzedała dwa lata temu działkę o powierzchni ponad 8 tys. mkw. Liczyła na przeszło 7 mln zł. Najwięcej zaoferowała firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., jeden z siedmiu uczestników – ponad 15 mln zł. W listopadzie ubiegłego roku donosiliśmy, że zrealizuje jako ATC Development Sp. z o.o. inwestycję Kępa Park. To sześciopiętrowy budynek z niemal 150 mieszkaniami o metrażach do 77 mkw. i niemal 50 mikroapartamentami o powierzchni maksymalnie 27 mkw.
materiały inwestora
Za to w czerwcu zeszłego roku Agencja rozstrzygnęła przetarg na sprzedaż terenu o powierzchni przeszło 1,3 ha, z XIX-wieczną stajnią wpisaną do rejestru zabytków. Cena wywoławcza wynosiła ponad 16 mln zł. Archicom S.A., jako jeden z dziewięciu chętnych, zaoferował prawie 41 mln zł. Zamierza zrealizować inwestycję mieszkaniowo-usługową na prawie 400 lokali. W lipcu informowaliśmy, że uzyskuje niezbędne pozwolenia.
fot. Jakub Zazula
Jeszcze w tym roku AMW pozbędzie się następnej nieruchomości na wyspie. Odsprzeda w trybie bezprzetargowym Gminie Wrocław teren przeznaczony w planie miejscowym pod park. O jego utworzenie zabiegali mieszkańcy. Miasto skorzysta z 85-procentowej bonifikaty, dzięki czemu zapłaci 2,6 mln zł zamiast 17,4 mln zł. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu. Miesiąc temu donosiliśmy o przeprowadzonych już konsultacjach społecznych.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA