Wrocław: Agencja Mienia Wojskowego sprzedała teren na Kępie Mieszczańskiej za 15,5 mln  złźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Wrocław: Agencja Mienia Wojskowego sprzedała teren na Kępie Mieszczańskiej za 15,5 mln zł

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Ostateczna kwota dzisiejszego przetargu przekroczyła ponad dwukrotnie cenę wywoławczą. Uczestnicy mają jeszcze czas na zgłaszanie uwag do przeprowadzonego postępowania.
W licytacji wzięło udział siedem podmiotów – łącznie padło 27 postąpień – mówi nam Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.
Cena wywoławcza wynosiła 7,1 mln zł. Nowy właściciel zapłacił aż 15,5 mln zł. Uczestnicy mają jeszcze czas na odwołanie się od postępowania, dlatego nabywcę terenu na Kępie Mieszczańskiej poznamy dopiero w przyszłym tygodniu.

Kolejne osiedle wielorodzinne na Kępie Mieszczańskiej

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła wówczas zamiar sprzedaży zabudowanych działek o numerach 3/44, 3/46, 3/47, 3/49, 3/53, 3/56, 3/57 i 3/59, wraz z udziałem w połowie nr 3/54, o łącznej powierzchni 8533 mkw. Plan miejscowy przewiduje na nich realizację zabudowy wielorodzinnej wraz z usługami.
Nieruchomości stanowiły część dawnego wojskowego kompleksu warsztatowo-magazynowego. Zlokalizowane na działkach obiekty magazynowe (budynek nr 13 na działce 3/57, wiaty na działkach nr 3/53, 3/56 i 3/57) są nieużytkowane od około dziesięciu lat. Budynek szkoleniowy numer 14 do grudnia 2015 roku służył jako hala zapaśnicza z zapleczem socjalnym klubowi WKS Śląsk Wrocław – wyjaśnia Małgorzata Weber.
Jednokondygnacyjny obiekt szkoleniowy pochodzi z 1974 roku. Jego powierzchnia użytkowa liczy 529 mkw. Większy, 761 mkw., jest wybudowany w 1860 budynek magazynowy nr 13.
Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (...) należy zachować bryłę budynku, wysokość oraz historyczne podział i detale elewacji – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
AMW zaplanowała licytację na 5 lutego.
REKLAMA
Jednym z głównych ustawowych zadań Agencji Mienia Wojskowego jest zagospodarowanie (w formie przetargów na sprzedaż lub dzierżawę) nieruchomości uznanych za zbędne przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Środki uzyskane z tego tytułu AMW przeznacza na realizację inwestycji mieszkaniowych dla żołnierzy – tłumaczy Weber.
Agencja Mienia Wojskowego

Przetarg na kolejne działki na Kępie Mieszczańskiej jeszcze w tym roku

AMW posiada nadal wiele działek na Kępie Mieszczańskiej, które w przyszłości zmienią właściciela. Wśród nich są te oznaczone numerami 3/12 i 3/37, o łącznej powierzchni 5632 mkw.
W latach 2011-2013 były przedmiotem przetargów, które zakończyły się wynikiem negatywnym. W czerwcu 2013 roku został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym działki oznaczono jako tereny zielone – mówi Małgorzata Weber.
Nieruchomość nr 3/12 jest niezabudowana. Na nr 3/37 znajduje się jednokondygnacyjny budynek magazynowy, o powierzchni użytkowej 82 mkw.
Na obszarze Kępy Mieszczańskiej (w tym na działkach nr 3/12 i 3/37) trwają prace związane z budową infrastruktury technicznej (sieci kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczne) na potrzeby obiektów mieszkaniowo-usługowych na sąsiednich terenach – oznajmia Weber.
Dodaje, że te nieruchomości zostaną wystawione na sprzedaż prawdopodobnie w IV kwartale 2018 roku.
Agencja Mienia Wojskowego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA