Wrocław: Firma Fermy Drobiu Woźniak zapłaciła 15,5 mln zł za teren na Kępie Mieszczańskiejźródło: Agencja Mienia Wojskowego

Wrocław: Firma Fermy Drobiu Woźniak zapłaciła 15,5 mln zł za teren na Kępie Mieszczańskiej

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Spółka Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. z Żylic w województwie wielkopolskim była jednym z siedmiu uczestników przetargu zorganizowanego przez Agencję Mienia Wojskowego. Nie zdradza jeszcze planów związanych z zagospodarowaniem zakupionej nieruchomości.
Za teren znajdujący się przy ulicy Mieszczańskiej, o powierzchni 8533 mkw., chętni musieli zaoferować 5 lutego co najmniej 7,1 mln zł. Podczas licytacji padło 27 postąpień, które sięgały jednorazowo nawet 500 tys. zł. Firma Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. przebiła cenę wywoławczą ponad dwukrotnie i zapłaciła 15,5 mln zł.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego daje nowemu właścicielowi możliwość wykorzystania nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługi. Zwycięzca przetargu nie ujawnił jeszcze swoich planów związanych z wykorzystaniem tego terenu – wyjaśnia Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW.
Wśród siedmiu uczestników przetargu, oprócz zwycięzcy, znaleźli się jeszcze: Temar MJ Sp. z o.o., Space Investment Strzegomska 3 Sp. z o.o. (powiązana z Archicom S.A.), Rafin Sp. z o.o. Sp. k., LC Corp Invest XXIV Sp. z o.o., Projekty Developerskie Hossanova Sp. z o.o. Sp. k. oraz Dom Development Wrocław Sp. z o.o.
Zyski ze sprzedaży nieruchomości Agencja tradycyjnie przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem żołnierzy – tłumaczy Małgorzata Weber.

Kolejne działki na Kępie Mieszczańskiej w rękach prywatnych inwestorów

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła wówczas zamiar sprzedaży zabudowanych działek o numerach 3/44, 3/46, 3/47, 3/49, 3/53, 3/56, 3/57 i 3/59, wraz z udziałem w połowie nr 3/54.
Nieruchomości stanowiły część dawnego wojskowego kompleksu warsztatowo-magazynowego. Zlokalizowane na działkach obiekty magazynowe (budynek nr 13 na działce 3/57, wiaty na działkach nr 3/53, 3/56 i 3/57) są nieużytkowane od około dziesięciu lat. Budynek szkoleniowy numer 14 do grudnia 2015 roku służył jako hala zapaśnicza z zapleczem socjalnym klubowi WKS Śląsk Wrocław – mówi Małgorzata Weber, rzecznik AMW.
REKLAMA
Jednokondygnacyjny obiekt szkoleniowy pochodzi z 1974 roku. Jego powierzchnia użytkowa liczy 529 mkw. Większy, 761 mkw., jest wybudowany w 1860 budynek magazynowy nr 13.
Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (...) należy zachować bryłę budynku, wysokość oraz historyczne podział i detale elewacji – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
Przetarg na następne tereny na Kępie Mieszczańskiej jeszcze w tym roku
AMW posiada nadal wiele działek na Kępie Mieszczańskiej, które w przyszłości zmienią właściciela. Wśród nich są te oznaczone numerami 3/12 i 3/37, o łącznej powierzchni 5632 mkw.
– W latach 2011-2013 były przedmiotem przetargów, które zakończyły się wynikiem negatywnym. W czerwcu 2013 roku został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, w którym działki oznaczono jako tereny zielone – mówi Małgorzata Weber.
Nieruchomość nr 3/12 jest niezabudowana. Na nr 3/37 znajduje się jednokondygnacyjny budynek magazynowy, o powierzchni użytkowej 82 mkw.
Na obszarze Kępy Mieszczańskiej (w tym na działkach nr 3/12 i 3/37) trwają prace związane z budową infrastruktury technicznej (sieci kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczne) na potrzeby obiektów mieszkaniowo-usługowych na sąsiednich terenach – oznajmia Weber.
Dodaje, że te nieruchomości zostaną wystawione na sprzedaż prawdopodobnie w IV kwartale 2018 roku.
Agencja Mienia Wojskowego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA