Kępa Mieszczańska: spółka skarbu państwa zbuduje tam mieszkania

Kępa Mieszczańska: spółka skarbu państwa zbuduje tam mieszkania

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA

Ponad 100 mieszkań powstanie przy ul. Dmowskiego - wybuduje je spółka deweloperska powołana przez Agencję Mienia Wojskowego. Budynek powstanie na Kępie Mieszczańskiej. To właśnie tereny znajdujące się na tej wyspie w centrum miasta AMW próbuje sprzedać od kilku lat.

W budynku przy ul. Dmowskiego znajdzie się 108 mieszkań o powierzchni od 40 do 50 metrów kwadratowych. Ceny za metr kwadratowy będą zaczynać się od 5500 złotych, a w przypadku najdroższych lokali za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić 8500 złotych. W cenę deweloper wliczy też prawo do korzystania z miejsca postojowego.

Budynek będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Planowany termin oddania budynku do eksploatacji to wrzesień 2014 roku.

Obiekt postawi Dom-Invest, spółka ze 100% udziałem Skarbu Państwa, powołana przez Agencję Mienia Wojskowego w 1999 roku. Zajmuje się komercyjnym zagospodarowywaniem powojskowych nieruchomości przejmowanych przez AMW od Ministerstwa Obrony Narodowej.

Przypomnijmy, Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać ten teren od grudnia 2008 roku. Najpierw AMW chciało sprzedać go w całości, potem Kępę Mieszczańską podzielono na znacznie mniejsze grunty. Mimo tego podczas przetargów nie pojawił się żaden chętny na zakup działek.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA