Wrocław: I2 Development wreszcie ruszy z budową apartamentów przy Rynkufot. alsen strasse 67

Wrocław: I2 Development wreszcie ruszy z budową apartamentów przy Rynku

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper może zacząć realizację kameralnej inwestycji przy ulicy Igielnej, w bliskim sąsiedztwie starówki. Prace miał rozpocząć już w zeszłym roku. Do sprzedaży wprowadzi dziesięć lokali.
Wojewoda dolnośląski zatwierdził 2 sierpnia projekt i udzielił spółce i2 igielna Sp. z o.o., zależnej od i2 Development S.A., zgody na utworzenie przy ul. Igielnej 10 budynku mieszkalno-usługowego.
Prawomocne pozwolenie na budowę umożliwi niezwłoczne rozpoczęcie prac budowlanych oraz wprowadzenie projektu do sprzedaży – informuje deweloper.
Na niezabudowanej działce nr 67/9, o powierzchni 428 mkw., powstanie trzykondygnacyjny obiekt. Znajdzie się w nim dziesięć lokali o metrażach od 22 do 33 mkw.osiem mieszkalnych i dwa usługowe. Za projekt odpowiada pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.
UM Wrocławia

Pierwszy projekt niezatwierdzony

O tej inwestycji wspominaliśmy już w listopadzie 2016 roku. I2 Development zamierzał wówczas zrealizować osiem lokali mieszkalnych i jeden usługowy, o łącznej powierzchni użytkowej 267 mkw. Prace miał rozpocząć w I kwartale 2017 roku, a zakończyć w III 2018 r.
Deweloper złożył w październiku dwa lata temu wniosek o pozwolenie na budowę przy Igielnej budynku mieszkalno-usługowego o kubaturze 1840 metrów sześciennych. Od listopada do stycznia uzupełniał dokumentację. Urzędnicy wydali jednak odmowną decyzję.
REKLAMA
fot. alsen strasse 67
Ambitne plany
I2 Development prowadzi intensywną ekspansję w stolicy Dolnego Śląska. W lipcu informowaliśmy o zakupie przez niego stumetrowej działki za 2 mln zł. Do tego chce nabyć nieruchomości na Gaju i Grabiszynie. Na drugim z osiedli wprowadził w tym roku do sprzedaży Ogrody Grabiszyńskie.

Kamienica w sąsiedztwie Rynku będzie wyższa

Inwestycja wrocławskiego dewelopera nie będzie jedyną w sąsiedztwie Rynku. Spółka Chomar Invest Sp. z o.o. zamierza nadbudować i przebudować kamienicę przy ul. Odrzańskiej. O tych planach informowaliśmy w lipcu.
fot. Mariusz Bartodziej
Więcej apartamentów w ścisłym centrum
Nowy apartamentowiec powstanie także w sąsiedztwie placu Nowy Targ. Powstanie w nim ponad 30 mieszkań, w tym dwupoziomowy penthouse o pow. 120 mkw. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w czerwcu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA