W centrum Łodzi trwa rewitalizacja zabytkowego Grand Hotelu i kamienicy przy ulicy Moniuszki 74 [FILM]fot. Jakub Zazula

W centrum Łodzi trwa rewitalizacja zabytkowego Grand Hotelu i kamienicy przy ulicy Moniuszki 74 [FILM]

Orzech
Orzech
Grand Hotel
adresŁódź, Piotrkowska 72
inwestorBracia Likus
REKLAMA
W centrum Łodzi trwa rewitalizacja dwóch zabytkowych budynków: stojącego przy najsłynniejszej ulicy tego miasta - ulicy Piotrkowskiej (nr 72, przy zbiegu z ul. Traugutta i Hotelową) Grand Hotelu oraz kamienicy Moniuszki 74.
Grand Hotel został wybudowany w 1888 roku. W 1913 budynek przeszedł gruntowną przebudowę połączoną z nadbudową, a w roku 2019 obiekt został poddany modernizacji i kolejnej przebudowie.
Obecnym właścicielem hotelu jest krakowska firma Holding Liwa, należąca do braci Likusów, która w 2008 roku kupiła ten zabytkowy budynek od Grupy Orbis, która zarządzała nim przez 59 lat. W obiekcie znajduje się m.in. 7 apartamentów, restauracja i 4 sale konferencyjne. Przed rewitalizacją i przebudową w Grand Hotelu było 160 pokoi. Inwestor chce powiększyć ich liczbę do 220. Jak to zrobi? Podniesie częściowo bryłę hotelu wyrównując ją, bo teraz jest nierówna. Po przebudowie hotel ma stać się obiektem 5-gwiazdkowym (przed rewitalizacją posiadał trzy gwiazdki).
W hotelu zrealizowano wiele scen do takich filmów jak np. Zaklęte rewiry (1975), Vabank (1981), Ucieczka z kina Wolność (1990), Kroll (1991), Lepiej być piękną i bogatą (1993), Reich (2001) czy Inland Empire (2003).
Przed Grand Hotelem, na ul. Piotrkowskiej, znajduje się łódzka Aleja Gwiazd, wzorowana na słynnej hollywoodzkiej Walk of Fame.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Tak wyglądał Grand Hotel w maju 2019 roku przed rozpoczęciem rewitalizacji i przebudowy:
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA