Po sąsiedzku z lotniskowym parkingiem stanie hotelźródło: UM Wrocławia

Po sąsiedzku z lotniskowym parkingiem stanie hotel

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawska firma Celid chce zainwestować we Wrocławiu. U zbiegu ulic Rdestowej i Granicznej ma powstać hotel.
Pierwsze sygnały o tej inwestycji pojawiły się pod koniec lutego. Wówczas inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę hotelu o kubaturze blisko 11 tys. metrów sześciennych. Dwukrotnie uzupełniał dokumentację, by w połowie maja go wycofać. Obiekt miał powstać na działkach nr 13/6, 13/7 i 12/5, o łącznej powierzchni ponad 6 tys. mkw. Na trzeciej z nich, przy ul. Rdestowej 22, znajduje się lotniskowy parking.
Firma Celid, zajmująca się aranżacją i projektowaniem wnętrz oraz kompleksowym wykańczaniem mieszkań, biur i hoteli, złożyła 18 października kolejny wniosek o pozwolenie na budowę. Tym razem hotel ma powstać wyłącznie na działce nr 13/6. Za projekt odpowiada Andrzej Konieczny, właściciel Architektonicznej Pracowni Projektowej Akcent.
UM Wrocławia
Gruntowna modernizacja zabytkowego Hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego, który przed wojną znany był jako Hotel du Nord, to inwestycja wyczekiwana od dawna. W czerwcu inwestor otrzymał pozwolenie na na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę obiektu.
mat. inwestora
Jak tłumaczy inwestor, zakończone niedawno, ponad 2-letnie prace projektowe pozwoliły na rozpoczęcie robót budowlanych, które spółka planuje zakończyć na przełomie 2020/2021 roku. Hotel będzie miał 4 gwiazdki.
Rewitalizowany Hotel Grand będzie miał 172 pokoje (148 w Hotelu Grand oraz 24 przestronne apartamenty w części hotelowej przy ul. Gwarnej). Pod Grandem powstanie parking dla hotelowych gości, a na dachu budynku znajdzie się tzw. otwarty SkyBar z widokiem na Dworzec Główny PKP.
mat. inwestora
W obiekcie pojawi się także przestrzeń na parterze o powierzchni 271 mkw., którą dzięki tzw. ścianom mobilnym będzie można podzielić na większą liczbę mniejszych sal konferencyjnych.
Za projekt rewitalizacji Granda odpowiedzialna jest wrocławska pracownia GREG Architekci.
REKLAMA
Architektura jest naszą pasją, dlatego z sukcesem rewitalizujemy zabytkowe hotele: Hotel Piast i Hotel Europejski. Nadszedł czas na największy projekt – przygotowany ze szczególnym pietyzmem: Hotel Grand. To nie koniec, gdyż w naszym portfolio już czeka następny zabytek w ścisłym centrum miasta – mówi Paweł Rojek, prezes spółki Rafin.
Jakub Zazula
Obiekt, w którym niegdyś mieścił się Wydział Farmacji, Uniwersytet Medyczny sprzedał za 4 mln złotych w 2013 roku. Wówczas kupił go Hasco-Lek.
Inwestorem nowego hotelu, o powierzchni użytkowej 3007 metrów kwadratowych, jest spółka HB Invest, którą tworzą wrocławscy biznesmeni Bogdan Baszak oraz Stanisław Han (właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO).
TH Architekci Sp. z o.o.
Budowa już ruszyła, a jak informują nas przedstawiciele inwestora, zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2019 roku.
Na pięciu kondygnacjach znajdzie się około 40 pokojów o wysokim standardzie, sale konferencyjne, restauracja oraz kawiarnia. W hotelu zaplanowano również małe SPA.
Hotel będzie miał charakter kameralny. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, przepiękny zabytkowy budynek tworzący niepowtarzalną atmosferę oraz najwyższy standard obsługi nadadzą inwestycji luksusowy charakter. Aspirujemy do tego, aby obiekt miał co najmniej 4 gwiazdki – tłumaczyła nam w zeszłym roku Magdalena Karcz, rzecznik prasowy Grupy HASCO.
TH Architekci Sp. z o.o.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA