Bliźniaki i budynek wielorodzinny – to powstanie na Wojszycachźródło: UM Wrocławia

Bliźniaki i budynek wielorodzinny – to powstanie na Wojszycach

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle ma powstać przy ulicy Iwaszkiewicza, bocznej Grota-Roweckiego. Inwestor stara się o realizację tej inwestycji po raz drugi.
Hercena 7 GB Sp. z o.o. Sp. k. złożyła 30 października wniosek o pozwolenie na budowę zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej oraz budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym. Osiedle ma powstać na Wojszycach, na działce 13/4 o powierzchni niemal 4,4 tys. mkw.
UM Wrocławia
Inwestor zgodę na realizację przedsięwzięcia starał się uzyskać już 26 czerwca. Wtedy planował budowę budynku wielorodzinnego z garażem i zespołu domów jednorodzinnych, o łącznej kubaturze ponad 8,3 tys. metrów sześciennych. Jeszcze w sierpniu uzupełniał dokumentacje, a 25 września wycofał się ze swoich planów. Osiedle zaprojektowała Agnieszka Włodarczyk, właścicielka pracowni chillHouse Sp. z o.o. Przygotowała m.in. projekt budynków wielorodzinnych dla Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o., które mają stanąć przy ulicy Orawskiej na Ołtaszynie.
UM Wrocławia

Okolica pełna nowych osiedli
Tuż obok dwuetapową inwestycję prowadzi i2 Development. Zodiak 1 to kameralny kompleks domów, w którego skład wchodzi 47 modułów o powierzchni od 81 do 112 mkw. Każdy z nich jest trzykondygnacyjny. Natomiast Zodiak 2 jest trzykondygnacyjnym budynkiem wielorodzinnym, złożonym z 66 lokali o powierzchni 33-60 mkw. Przewidziany jest również parking na 72 miejsca.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
Nieco na zachód osiedle Aura buduje Dom Development S.A. Docelowo powstaną tam 172 mieszkania, o powierzchni od 28 do 99 mkw.
fot. investphoto.pl
Po drugiej stronie ulicy Iwaszkiewicza znajdują się kolejne dwie inwestycje. Zielone Wojszyce, ogólnopolskiego dewelopera Atal S.A., to dwa trzypiętrowe budynki, w których znajduje się 135 mieszkań. A po sąsiedzku powstaje Amarelo, czyli trzy trzykondygnacyjne budynki z 87 lokalami.
fot. investphoto.pl
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA