DODAJ

Wrocław: Zabytkowe gospodarstwo na Wojszycach czeka przebudowa

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Zabytkowe gospodarstwo na
Mariusz Bartodziej
2019-08-09 10:02:28
Miasto sprzedało nieruchomość przy ulicy Pawiej prawie trzy lata temu, za niespełna 1,5 miliona złotych. Istniejące obiekty są wpisane do gminnej ewidencji zabytków, dlatego nie ma zgody na ich wyburzenie. Wrocławska firma T Deweloper może przerobić je na akademik, mieszkania, czy biura.

T Deweloper Sp. z o.o. (dotychczas zrealizował biurowiec Skarbowców 115) złożył 6 maja wniosek o pozwolenie na przebudowę i remont budynków przy ul. Pawiej 38 na Wojszycach wraz ze zmianą sposobu użytkowania. Za projekt odpowiada PORT pracownia i studio architektury. Plan miejscowy przeznacza tę nieruchomość przede wszystkim na zabudowę wielorodzinną, usługową (m.in. biura, gastronomia, obiekty hotelowe) oraz zamieszkiwania zbiorowego (internaty, domy studenckie itd.).

UM Wrocławia


Zabytki nie do zburzenia

Miasto sprzedało działkę nr 1/4 w grudniu 2016 roku. Cena wywoławcza wynosiła 800 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zgłosiło się pięciu chętnych. Zwycięzca, T Deweloper, zaoferował 1 mln 490 tys. zł.

UM Wrocławia


Powierzchnia parceli wynosi 3 522 mkw. Stoją na niej dwukondygnacyjny budynek wielorodzinny o pow. użytkowej 621,4 mkw., obiekt gospodarczy oraz stodoła. Plan miejscowy wyklucza rozbiórkę z racji ich wpisu do gminnej ewidencji zabytków.

Investphoto.pl

Investphoto.pl


Mieszkań przybędzie

Wojszyce rozbudowują się także w innej części osiedla, m.in. w rejonie ul. Iwaszkiewicza. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy o dwóch planowanych inwestycjach mieszkaniowych, z czego w przypadku jednej jest już wydane pozwolenie na budowę. Oba projekty zajmą obszar o łącznej powierzchni prawie 4 ha.