Nowe wakacyjne inwestycje drogowe

Nowe wakacyjne inwestycje drogowe

Wrocław
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Wakacyjne miesiące to we Wrocławiu czas nowych inwestycji drogowych. W planach budowy jest realizacja m.in. nowych przejść dla pieszych, sygnalizacji, chodników oraz przystanków.

 

Budową sygnalizacji świetlnych i przejść dla pieszych ma zająć się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Będą to duże inwestycje, z czego pierwsza zlokalizowana jest na ul. Legnickiej przy pl. Strzegomskim. Powstanie tam, oprócz przejścia dla pieszych, przejazd dla rowerów i sygnalizacja świetlna. Przetarg na realizację inwestycji już się rozstrzygnął, a prace ruszą jeszcze w tym miesiącu. Koniec prac przewidziany jest za dwa miesiące.

 

Kolejna inwestycja budowy sygnalizacji, przejścia dla pieszych i udogodnień dla rowerzystów dotyczy skrzyżowania ul. Świdnickiej i W. Bogusławskiego. ZDiUM poszerzy także chodnik wzdłuż budynku Urzędu Miejskiego na ul. Świdnickiej. Przetarg zostanie dopiero ogłoszony, a prace mają potrwać 3 miesiące.

 

Trzecią inwestycją jest budowa sygnalizacji świetlnej przy pl. Kościuszki. Przetarg został już rozstrzygnięty, a teraz zadaniem wykonawcy jest aktualizacja dokumentacji projektowej. Prace rozpoczną się w ostatnich trzech miesiącach tego roku.

 

Zmiany szykują się także na mniejszych ulicach. Obecnie w toku jest budowa czterech przystanków wiedeńskich przy ul. Trzebnickiej i Hubskiej. W planach jest również modernizacja dwóch przystanków na ul. Opolskiej. Remont czeka również ul. Wieczorną, a część ul. Iwana Pawłowa doczeka się odwodnienia. Na wniosek mieszkańców ul. Tatarska zyska nową drogę obok szkoły. Nowa jezdnia, chodnik, oświetlenie i odwodnienie znajdzie się przy fragmencie odcinka ul. Rewalskiej.

REKLAMA

 

– Rozstrzygnęliśmy też przetarg na przebudowę sięgacza przy ul. Szklarskiej, trwa naprawa nawierzchni ścieżki rowerowej przy ul. Mickiewicza, a w najbliższych planach jest przebudowa ul. Przestrzennej – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

 

Na liście inwestycji znajduje się także budowa chodników. Gotowe są te pomiędzy ul. Szybowcową a Legnicką i na ul. Vivaldiego. Na swoją kolej czeka jeszcze budowa chodnika i zatok postojowych przy szkole podstawowej przy ul. Wieczystej. Z kolei ul. Wałbrzyska zyska chodnik z wyznaczoną częścią dla rowerzystów i oświetleniem na drodze prowadzącej do szkoły podstawowej.

 

Oprócz ZDiUM, przedsięwzięcia drogowe realizuje także firma Wrocławskie Inwestycje. Trwa przebudowa ul. Skłodowskiej-Curie i torowiska na moście Zwierzynieckim, a kierowcy mogą tamtędy pojechać już nawet 16 sierpnia.

 

W trakcie remontu jest także ul. Nowowiejska – najpierw zostanie położona tam sieć wodociągowa, a potem przebudowana nawierzchnia jezdni i torowisko. Trwają także prace drogowe na ul. Wyszyńskiego. Zostanie ona wyremontowana od skrzyżowania z Nowowiejską do ul. Mosbacha, a samochody powinny pojechać po nowym asfalcie jeszcze w wakacje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA