Skanska przebuduje ulicę za 10 mln zł

Skanska przebuduje ulicę za 10 mln zł

Wrocław
REKLAMA

Za kwotę niemal 10 mln zł netto Skanska zajmie się przebudową ulicy Okulickiego we Wrocławiu. Na drodze powstanie pętla autobusowa, kanalizacja deszczowa i sanitarka. Inwestycja zostanie zrealizowana na zlecenie spółki Wrocławskie Inwestycje. Remont ruszy za pół roku.

 

Zanim rozpoczną się prace budowlane, należy przygotować projekt inwestycji. Obejmie on przebudowę ponda 1 km ulicy Okulickiego na odcinku od ulicy Przedwiośnie do Odolanowskiej. Nowy asfalt, wyremontowane chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, ścieżka rowerowa i sześć wysepek – azyli dla pieszych, które pomogą w pokonaniu ulicy z jednej strony na drugą – to wszystko zdecydowanie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

 

Inwestycja zakłada również przebudowę skrzyżowania ulicy Okulickiego z ulicą Przedwiośnie i Bora-Komorowskiego. Ulica Księżycowa z uwagi na likwidację przejazdu przez pętlę autobusową zostanie poszerzona z 5,7 m do 6,5 m. Aby poprawić warunki ruchu dla wyjeżdżających z ulicy Stoczniowej w Okulickiego, Skanska zrealizuje jednokierunkowy łącznik między Księżycową a pętlą autobusową. Ułatwi to wyjazd z ulicy Stoczniowej.

 

REKLAMA

Znaczna część inwestycji będzie prowadzona pod ziemią. Skanska wybuduje kanalizację deszczową (niemal 1,2 km) wraz z wpustami deszczowymi i przykanalikami oraz odgałęzieniami do ulic Odolanowskiej, Archeologów, Odrodzenia Polski, Stoczniowej, Zatorskiej i Księżycowej.

 

Na odcinkach kolidujących z projektowanym układem drogowym niektóre fragmenty istniejących sieci (m. in. wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia, teletechnicznych oraz gazowej) zostaną przebudowane. Budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej ma duże znaczenie dla rozbudowy i zasiedlanie tej części Wrocławia. Ponadto, w ramach inwestycji powstanie nowe oświetlenie drogowe wraz z zasilaniem.

 

Marcin Kasprzyszak, menadżer projektu firmy Skanska wyjaśnia, że prace rozpoczną się za około sześćmiesięcy, a do tego czasu sporządzony zostanie projekt całego zadania. Podczas realizacji inwestycji pojawi się tymczasowa organizacja ruchu. Planowane są odcinkowe zamknięcia ulicy Okulickiego polegające na wykonywaniu danego fragmentu drogi w całości i przechodzeniu na następny odcinek.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA