Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

Przebudowa układu drogowego Legionowa jeszcze w tym roku

mazowieckie
REKLAMA
Niecałe pół roku potrwa przebudowa układu drogowego, którą w centrum Legionowa wykona Skanska. Prace będą realizowane na zlecenie Powiatu Legionowskiego, a wartość inwestycji wynosi 6,2 mln zł netto (7,6 mln brutto).

Przebudowa dróg i skrzyżowań w Legionowie obejmie ulice: Jana III Sobieskiego, Krakowską, Parkową, Lwowską i Jagiellońską. Prace budowlane rozpoczną się po weekendzie majowym i potrwają 21 tygodni.


– Inwestycja obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego ulic Sobieskiego – Krakowska z ul. Parkową i Lwowską oraz ulicy Jagiellońskiej w Legionowie – mówi Piotr Urbański, Menadżer Projektu, Skanska.

 

Przebudowane zostanie skrzyżowanie Sobieskiego z Parkową. Będzie ono miało formę ronda. Skanska przebuduje także ulice Sobieskiego z Parkową oraz samą ulicę Parkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagiellońską do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Skanska wykona ponadto przebudowę fragmentu drogi powiatowej 1819W (ul. Jagiellońska) wraz z przebudową sygnalizacji na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Piłsudskiego. W ramach prac zleconych przez Powiat Legionowski firma przebuduje też sieci kolidujące z inwestycją oraz wybuduje kanalizację w ulicach Jagiellońskiej i Parkowej.

REKLAMA

 

Rozpoczęcie prac nad przebudową układu drogowego w centrum Legionowa Skanska planuje po weekendzie majowym. – Kierowców będą czekały utrudnienia w postaci zawężeń ulic – mówi Piotr Urbański. – W czasie robót asfaltowych wprowadzane będą krótkie zamknięcia – dodaje.


Na około 2 tygodnie konieczne będzie zamknięcie skrzyżowania Jagiellońska-Piłsudskiego, a na odcinku od ul. Parkowej do ul. Lwowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.


Rozpoczynająca się przebudowa układu drogowego to nie pierwsza tego typu inwestycja realizowana przez Skanska w Legionowie i okolicach. W 2010 r. firma przebudowała prawie kilometrowy odcinek ul. Jana III Sobieskiego w Legionowie, a w 2011 r. 820 metrów ul. Nasielskiej w Serocku.


W 2011 r. Skanska zakończyła też budowę obwodnicy Serocka. Z kolei w ubiegłym roku w gminie Nieporęt na terenie powiatu legionowskiego Skanska przebudowała ul. Wojska Polskiego oraz Wczasową w Białobrzegach. Prace te były wykonywane na zlecenie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA