Mistrzejowice się rozrastają, powstanie kolejny etap Piasta Park

Mistrzejowice się rozrastają, powstanie kolejny etap Piasta Park

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Krakowski deweloper Wawel Service zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnego etapu Piasta Park. Mieszkańcy północnych osiedli z niecierpliwością wypatrują inwestycji komunikacyjnych.

Kolejny etap inwestycji mieszkaniowej Piasta Park powstanie tuż obok pierwszego etapu. Składać się będzie z dwóch 10-kondygnacyjnych budynków B1 i B2. Powstanie w nich 293 lokali mieszkalnych. Pod budynkami znajdować się będzie garaż podziemny na 350 miejsc postojowych. Prace budowlane przy drugim etapie osiedla mają wystartować pod koniec tego roku, oddanie do użytku dwóch nowych budynków zaplanowane jest na drugi kwartał 2019 roku.
Na dzień dzisiejszy kończą się prace przy pierwszym etapie osiedla z 224 mieszkaniami oraz lokalami-handlowo usługowymi na parterze. Już niedługo rozpoczną się odbiory inwestycji, obecnie trwają prace porządkowe, mycie okien, klatek schodowych itp.
Komunikacja

Północna dzielnica miasta, w tym osiedle Bohaterów Września, Piastów, Mistrzejowice ostatnimi czasy bardzo się rozwija. Przy ulicy Piasta Kołodzieja swoje budynki mieszkalne postawił Dom-Bud i zamierza rozbudowywać inwestycję po zachodniej stronie ulicy. Osiedle Piasta Towers stawia Inter-Bud, powstaną tam w sumie trzy etapy. Mieszkańców tej części miasta przybywa, przez co w godzinach szczytu rosną korki.
REKLAMA
Miasto śledzi postępy inwestycyjne w tej części miasta, w planach jest przebudowa całego układu drogowego w rejonie ulicy Piasta Kołodzieja, a nowa droga w rejonie osiedla Piasta Park wpasowała się w projekty miasta.
Inwestycje komunikacyjne

Już w przyszłym roku na przedłużeniu ulicy Piasta Kołodzieja rozpocznie się budowa nowego wiaduktu, który zostanie przerzucony nad torami kolejowymi. Nowa przeprawa drogowa znacząco poprawi komunikację zarówno mieszkańców osiedli jak i pobliskich wsi. Z ulicy Piasta Kołodzieja powstanie wjazd na rondo turbinowe, za nim wjazd na wiadukt. Tuż za torami jest planowane kolejne rondo, jego zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu wzdłuż torów, w stronę istniejącej drogi do Batowic, na połączeniu z tą drogą powstanie trzecie rondo.
W planach miasta jest wybudowanie między ulicą Piasta Kołodzieja a torami kolejowymi parkingu typu Park&Ride, pętli autobusowo-tramwajowej oraz przystanku kolejowego Kolei Aglomeracyjnej, a sam wiadukt drogowy nad torami posłuży również jako drogowe połączenie z planowaną północną obwodnicą miasta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA