Krakowski Enterprise Park powiększa się. Będzie III etap.

Krakowski Enterprise Park powiększa się. Będzie III etap.

Kraków
REKLAMA

Avestus Real Estate, deweloper kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie, zakończył budowę i przekazał do użytku etap II – budynek C kompleksu, o powierzchni 14.000 m2. Ponad 95% powierzchni w budynku zostało już 95% wynajęte. Firma poinformowała również, że trwają prace przygotowawcze do realizacji III etapu inwestycji.

 

Avestus Real Estate, firma realizująca inwestycję Enterprise Park przy Alei Powstańców Wielkopolskich w Krakowie, oddała właśnie do użytku II etap przedsięwzięcia, oferujący powierzchnię 14.000 m2. To już trzeci budynek w kompleksie. Do dwóch pierwszych, wybudowanych w ramach I etapu inwestycji, najemcy wprowadzili się w czwartym kwartale 2012 r.

 

– "Jestem przekonany, że najemcy będą zadowoleni z komfortowych warunków, jakie zostały stworzone ich pracownikom w Enterprise Park. Staraliśmy się bardzo dokładnie rozeznać potrzeby potencjalnych najemców i dostosować się do ich oczekiwań już na etapie projektowania. Nasze działania przyniosły pożądany skutek – pozyskaliśmy wysokiej rangi najemców na niemal całą powierzchnię dostępną w budynku C. To kolejny sukces naszego projektu potwierdzający pozycję Avestus Real Estate, jako wiodącego dewelopera powierzchni biurowych" – Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate.

REKLAMA

 

"Doświadczenia, jakie zebraliśmy w Krakowie podczas realizacji naszego projektu, pozwalają nam stwierdzić, że zapotrzebowanie na wygodnie zlokalizowaną, wysokiej klasy przestrzeń biurową jest tutaj wciąż bardzo duże. Avestus Real Estate wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Od 2011 r. dostarczyliśmy na wymagający krakowski rynek prawie 30.000 m2 nowoczesnych i funkcjonalnych powierzchni biurowych, które znalazły najemców jeszcze podczas trwania budowy. Nie stajemy w miejscu i będziemy kontynuować naszą obecność w Krakowie. Otrzymaliśmy już pozwolenie budowlane i wkrótce ruszamy z realizacją III etapu Enterprise Park" – mówi Roger Dunlop, CEO Avestus Real Estate.

 

III etap Enterprise Park, budynek D, zaoferuje ok. 5.800 m2 powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, z rozwiązaniami dostosowanymi do szczególnych wymagań firm działających w sektorach zaawansowanych technologii oraz BPO/SSC. Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje naziemne oraz podziemny garaż na 102 miejsca samochodowe. Wzniesiony zostanie w południowej części kompleksu, od strony Alei Powstańców Wielkopolskich i ul. Klimeckiego. Frontowa elewacja będzie zwrócona do wnętrza trójkątnego układu architektonicznego utworzonego przez budynki kompleksu. Jego forma będzie powtórzeniem nowoczesnych, eleganckich i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych zastosowanych w pozostałych obiektach Enterprise Park. Piętra w budynku D zaoferują powierzchnie od 1.800 m2 (piętro I) do 1.900 m2 (piętra II i III). Część parteru zajmą powierzchnie biurowo-usługowe i recepcja budynku. Pozostała część kryć będzie garaż na 35 samochodów z wydzielonym miejscem parkingowym dla rowerów. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na październik 2014 roku, zaś ich zakończenie będzie miało miejsce w ostatnim kwartale 2015 roku. Docelowo, kompleks Enterprise Park będzie oferował ok. 35.000 m2 powierzchni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA