Wiecha w Enterprise Park

Wiecha w Enterprise Park

Kraków
REKLAMA

Powstający na Podgórzu kompleks biurowy Enterprise Park to pierwsza krakowska inwestycja firmy Avestus Real Estate. Zawieszeniem tradycyjnej wiechy na budynku A budowniczowie świętowali zakończenie rozpoczętych w sierpniu br. głównych prac I etapu budowy i osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego.

 

Budowlańcy świetnie się spisują. Budowa Enterprise Park przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, a stan surowy osiągnęliśmy z wyprzedzeniem. Obserwując bieżące tempo prac, jestem pewien, że pierwszy etap naszej krakowskiej inwestycji zostanie ukończony w terminie” mówi Maciej Gołębiewski, Dyrektor ds. Wynajmu i Marketingu w Avestus Real Estate.Przed nami kolejny etap prac. Montowane będą elewacje, instalacje wewnętrzne, a także wykonywane inne prace wykończeniowe. Teren kompleksu to w 40% obszary naturalnej zieleni. Planujemy więc uporządkowanie otoczenia wokół dwóch pierwszych budynków, co oprócz wykonania dróg, ścieżek rowerowych i parkingów obejmować będzie też nasadzenia drzew i krzewów.” – dodaje Arkadiusz Krupa, Project Manager.

 

Enterprise Park znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, w odległości 3,5 km od Starego Rynku. Dzięki przystankom licznych linii tramwajowych i autobusowych w pobliżu jest znakomicie skomunikowany z innymi dzielnicami Krakowa.

 

We wrześniu przyszłego roku oddanych zostanie pierwszych 15 tys. m2 najnowocześniejszej powierzchni biurowej w budynkach A i B. Możliwe będzie zorganizowanie stanowisk pracy dla nawet 2500 osób. Docelowo Enterprise Park będą tworzyły trzy biurowce o czterech kondygnacjach naziemnych. Znajdą się w nich powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, wyposażone we wszelkie udogodnienia, jakich najemcy oczekują od budynków klasy A, a więc m.in.: wydajne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, systemy zapewnienia bezpieczeństwa, podnoszone podłogi, sufity podwieszane czy przestrzenie o wzmocnionej nośności stropu przeznaczone na stanowiska dla serwerowni. Na terenie Enterprise Park przewidziano miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe, restaurację, przedszkole czy przychodnię lekarską. Budowa kompleksu przebiega z zastosowaniem technologii przyjaznych środowisku. Po wstępnym audycie Enterprise Park został wpisany do rejestru systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM z przewidywaną oceną „bardzo dobry”.

 

REKLAMA

Enterprise Park powstaje w systemie deweloperskim: finansowanie zapewnił Raiffeisen Bank Polska, zaś generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Budownictwo Mitex.

 

***

 

O DEWELOPERZE

 

Deweloperem Enterprise Park jest Avestus Real Estate, firma znana w Polsce z realizacji m.in. tak prestiżowych warszawskich projektów biurowych jak International Business Centre, Warsaw Financial Centre czy budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Firma świadczy szeroki zakres usług z sektora nieruchomości dla Avestus Capital Partners, międzynarodowego inwestora z siedzibą w Irlandii, który lokuje swój kapitał w nieruchomości. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Biura Avestus Real Estate znajdują się w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA