Wiecha nad budynkiem C Enterprise Park

Wiecha nad budynkiem C Enterprise Park

Kraków
REKLAMA

Umieszczeniem tradycyjnej zielonej wiechy na dachu budynku C kompleksu biurowego Enterprise Park na krakowskim Podgórzu deweloper projektu, firma Avestus Real Estate wraz z budowniczymi uczcili zakończenie głównych prac konstrukcyjnych II etapu inwestycji. Roboty przebiegały bez zakłóceń i w zaledwie 5 miesięcy od ich rozpoczęcia nowy gmach na terenie Enterprise Park jest już gotów na kontynuowanie prac. Otwarcie budynku C planowane jest na sierpień 2014 r.

 

Kompleks Enterprise Park w Krakowie to nowoczesny park biznesowy usytuowany blisko centrum miasta w dzielnicy Podgórze, przy Alei Powstańców Wielkopolskich. Pierwszy etap, budynki A i B z ponad 15.000 mkw. powierzchni, zostały oddane do użytku w październiku 2012 r. Powstający obecnie budynek C będzie miał do zaoferowania ponad 14.000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.

 

„I etap Enterprise Park został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, o czym świadczy jego szybkie wynajęcie w niemal 100%. Dodam, że znaczna część dostępnej powierzchni I etapu znalazła najemców jeszcze przed oddaniem budynków A i B do użytku. Cieszy nas sprawny przebieg realizacji II etapu Enterprise Park. Jestem przekonany, że budowa zostanie zakończona w założonym terminie i już latem przyszłego roku najemcy będą mogli wprowadzić się do nowych biur. Jeśli chodzi o powstający właśnie budynek C, to mogę zdradzić, że mamy już podpisane umowy najmu na 7.000 mkw. biur, czyli połowę dostępnej w II etapie powierzchni” – mówi Maciej Gołębiewski, dyrektor ds. wynajmu i marketingu w Avestus Real Estate.

 

Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy w Avestus Real Estate, dodaje: „Sukces komercjalizacji Enterprise Park to przede wszystkim zasługa najwyższej jakości naszego projektu. Podczas realizacji tej inwestycji staraliśmy się maksymalnie czerpać z bogatych doświadczeń, jakie Avestus Real Estate zdobył przy projektach prowadzonych w Polsce i na innych rynkach europejskich. Uważnie wsłuchujemy się też w oczekiwania przyszłych najemców. Dzięki temu udało się w Enterprise Park stworzyć wyjątkowo efektywne i przyjazne środowisko pracy oferujące naszym najemcom znakomite warunki dla rozwoju ich biznesów.”

 

REKLAMA

Trzy budynki kompleksu Enterprise Park docelowo zaoferują łącznie ok. 29.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, zapewniającej użytkownikom dużą swobodę aranżacji biur. Typowe piętra w budynkach A i B oferują łatwe do podziału powierzchnie od 1.706 mkw. do 2.310 mkw.. W budynku C będzie jeszcze przestronniej: powierzchnia typowego piętra wynosić będzie od 4.066 mkw. do 4.236 mkw.

 

Niewątpliwym atutem Enterprise Park jest dogodna lokalizacja 3,5 km od krakowskiego Starego Rynku. Przystanki licznych linii autobusowych i tramwajowych, stacja kolejowa czy przystanek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju sprawiają, że Enterprise Park jest znakomicie połączony z pozostałymi dzielnicami miasta.

 

Enterprise Park to najbardziej „zielony” park biznesowy w Krakowie. Aż 40 proc. jego obszaru stanowią tereny naturalnej zieleni obsadzone różnorodną roślinnością. Z myślą o osobach preferujących ekologiczne metody docierania do pracy, w obrębie kompleksu wytyczony został system ścieżek rowerowych oraz monitorowane stanowiska postojowe dla jednośladów. Na parterach budynków znalazły się przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami i brodzikami. I etap projektu uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Powstający właśnie budynek C kompleksu jest w trakcie procesu certyfikacji w systemie BREEAM ze spodziewaną oceną końcową na poziomie "bardzo dobry".

 

II etap Enterprise Park realizowany jest w systemie deweloperskim z finansowaniem zapewnionym przez konsorcjum zawiązane przez Raiffeisen Bank i Alior Bank. Generalne wykonawstwo inwestycji powierzone zostało firmie Eiffage Polska Budownictwo S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA