Budowa 2 etapu Enterprise Park na finiszu. Montaż elewacji na budynku C ukończony. Otwarcie już za 2 miesiące.

Budowa 2 etapu Enterprise Park na finiszu. Montaż elewacji na budynku C ukończony. Otwarcie już za 2 miesiące.

Kraków
REKLAMA

W powstającym na krakowskim Podgórzu drugim etapie Enterprise Park zakończyła się właśnie instalacja elewacji zewnętrznej nowopowstającego budynku C. Wkrótce na terenie budowy pozostaną już tylko ekipy zajmujące się montażem instalacji wewnętrznych i robotami wykończeniowymi, aby dostosować powierzchnie do potrzeb najemców. Otwarcie budynku C ma nastąpić na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Deweloperem inwestycji Enterprise Park jest Avestus Real Estate.

 

– "Z przyjemnością informuję, że budowa drugiego etapu naszego projektu przebiega w znakomitym tempie. W zaledwie rok od wjazdu pierwszej koparki na plac budynek C mamy już ukończony. Z pewnością możemy to zawdzięczać znakomitej organizacji i zaplanowaniu prac przez zespół Avestus Real Estate, który nadzoruje przebieg budowy, ale to przede wszystkim nasi wykonawcy wykazali się najwyższym profesjonalizmem i zaangażowaniem, trzymając się harmonogramu robót. Jestem przekonany, że prace wykończeniowe zostaną zrealizowane terminowo i nasi najemcy już od września będą mogli się wprowadzać" – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate.

 

Drugi etap Enterprise Park to kolejny obiekt biurowy w kompleksie. Budynki A i B zostały oddane do użytku w 2012 r. i są już w całości wynajęte. Czterokondygnacyjny budynek C zaoferuje przyszłym najemcom 14.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A ze specjalistycznymi rozwiązaniami opracowanymi z myślą o szczególnych wymaganiach najemców z sektora BPO/SSC/IT i R&D. Spośród tych rozwiązań wymienić można np. powierzchnie o zwiększonej nośności przeznaczone na pomieszczenia serwerowni, czy też możliwość zainstalowania przez najemców własnych generatorów.


W nowym biurowcu znajdują się bardzo obszerne przestrzenie pięter, od 4.066 m2 do 4.236 m2, z możliwością elastycznej aranżacji biur, zarówno w układzie klasycznym, z podziałem na pokoje, jak i przestrzeni typu 'open space'.

REKLAMA

 

– "Enterprise Park to idealny wybór dla firm, którym zależy, aby ich biura łączyły w sobie wygodną lokalizację, elastyczną przestrzeń biurową oraz rozwiązania, które zapewnią ergonomiczne i komfortowe, a jednocześnie motywujące środowisko dla pracowników. Zaprojektowaliśmy kompleks tak, by oferował optymalne warunki do rozwoju biznesu. Wykorzystaliśmy doświadczenia, jakie nasza firma zgromadziła realizując swoje projekty biurowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Od momentu rozpoczęcia działalności Avestus Real Estate oddał do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 205 tys. m2, z czego ponad 164 tys. m2 to inwestycje w Polsce" – stwierdził Maciej Gołębiewski, Dyrektor ds. wynajmu i marketingu Avestus Real Estate.

 

Najemcy doceniają bardzo dobre położenie parku biurowego: blisko centrum miasta i w pobliżu dużych szlaków komunikacyjnych, z możliwością dojazdu wieloma rodzajami transportu. Spory procent obecnych użytkowników Enterprise Park dojeżdża do pracy rowerami, które stały się dla krakowian jednym z ulubionych sposobów podróżowania. Korzystanie z rowerów ułatwił również deweloper kompleksu, który z myślą o rowerzystach przygotował specjalne udogodnienia: m.in. system ścieżek rowerowych, monitorowane miejsca postojowe oraz zlokalizowane na parterach budynków przebieralnie z prysznicami. Podobne rozwiązania znajdą się oczywiście również w powstającym budynku C.

 

Kompleks Enterprise Park powstaje z zachowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Pierwszemu etapowi projektu przyznano certyfikat budownictwa ekologicznego BREEAM na poziomie "bardzo dobry". Realizowany obecnie drugi etap projektu również otrzymał taki certyfikat.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA