II etap Enterprise Park wynajęty w 95% jeszcze przed otwarciem

II etap Enterprise Park wynajęty w 95% jeszcze przed otwarciem

Kraków
REKLAMA

Avestus Real Estate wynajął kolejne 5.600 m2 powierzchni w drugim etapie (budynku C) kompleksu biurowego Enterprise Park, powstającym w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Tym samym komercjalizacja drugiego etapu inwestycji, na 2 miesiące przed oddaniem do użytku, osiągnęła poziom 95%.

 

Deweloper kompleksu biurowego Enterprise Park w Krakowie, Avestus Real Estate, podpisał długoterminową umowę najmu 5.600 m2 powierzchni w budynku C, którego budowa weszła  właśnie w fazę prac wykończeniowych. Najemcą jest międzynarodowa korporacja z sektora zaawansowanych technologii.

 

"Cieszy nas ogromnie, że Enterprise Park tętni życiem. Jesteśmy dumni z zaufania okazywanemu nam i naszemu projektowi. Dowodzi to najwyższej jakości naszego parku biurowego, który jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów" – mówi Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor krajowy Avestus Real Estate.

 

Wśród najemców powierzchni w Enterprise Park znajdują się firmy Cisco Systems, Delphi Poland, C2HM HILL i Grupa Gastromall.

 

– "Jesteśmy zadowoleni z faktu, że nasz krakowski projekt spotkał się z tak dobrym przyjęciem ze strony najemców. Jest to dla nas potwierdzenie kompetencji Avestus Real Estate jako dewelopera wysokiej jakości projektów biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej" – mówi Roger Dunlop, Dyrektor Zarządzający Avestus Real Estate na region Europy Środkowej i Wschodniej, i dodaje: – "Dostarczając atrakcyjne powierzchnie biurowe, precyzyjnie dostosowane do oczekiwań naszych najemców, stwarzamy im możliwość oferowania nowych miejsc pracy, co w perspektywie przekłada się na wspieranie rozwoju gospodarczego Krakowa i regionu."

 

REKLAMA

Kompleks Enterprise Park w Krakowie to nowoczesny park biznesowy usytuowany blisko centrum miasta w dzielnicy Podgórze, przy Alei Powstańców Wielkopolskich. Pierwszy etap, budynki A i B z ponad 15.000 m2 powierzchni biurowej klasy A, został oddany do użytku
w październiku 2012 r. Otwarcie powstającego właśnie etapu II zaplanowano na przełom sierpnia i września 2014 r.

 

Cztery kondygnacje budynku C oferują łącznie 14.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zaprojektowanej tak, by spełniać wymagania najemców – firm z sektora BPO/SSC/IT i R&D. W budynku znajdować się będzie m.in. restauracja sieci OLIMP, druga na terenie Enterprise Park.

 

Obiekty kompleksu uzyskały certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną "bardzo dobry" dzięki zastosowanym licznym rozwiązaniom przyjaznym środowisku naturalnemu. Enterprise Park to prawdopodobnie najbardziej „zielony” park biznesowy w Krakowie. Znaczny procent jego obszaru stanowią tereny naturalnej zieleni obsadzone różnorodną roślinnością. Spośród udogodnień wymienić należy rozwiązania opracowane z myślą o użytkownikach docierających do pracy rowerem, a m.in. więc przygotowany specjalnie dla nich system ścieżek rowerowych i monitorowane stanowiska postojowe dla jednośladów. Na parterach budynków znalazły się przebieralnie z dostępem do łazienek z prysznicami i brodzikami.

 

Kompleks Enterprise Park docelowo zaoferuje łącznie ok. 28.000 m2 powierzchni biurowej, zapewniającej użytkownikom dużą swobodę aranżacji przestrzeni. Typowe piętra w budynkach A i B mają powierzchnie od 1.706 m2 do 2.310 m2. Piętra w budynku C są oferują od 4.066 m2 do 4.236 m2.

 

Atutem Enterprise Park jest jego doskonała lokalizacja 3,5 km od krakowskiego Starego Rynku. Przystanki licznych linii autobusowych i tramwajowych, stacja kolejowa w pobliżu oraz przystanek Krakowskiego Szybkiego Tramwaju sprawiają, że Enterprise Park jest znakomicie połączony z pozostałymi dzielnicami miasta.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA